Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Як підготуватись до переходу на XBRL

XBRL (eXtensible Business Reporting Language) – це відкритий стандарт обміну діловою інформацією, що є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності за МСФЗ і GAAP США в електронному вигляді. Це найкраща практика обміну діловою інформацією. XBRL допомагає спростити як роботу бухгалтерів, так і роботу регуляторів, та покращує привабливість звітності для інвесторів.

XBRL широко використовується регуляторами ринків цінних паперів, банківськими регуляторами, реєструючими та податковими органами, а також національними статистичними агентствами. XBRL офіційно рекомендований до використання і підтримується Радою з МСФЗ для електронного звітування.

Відповідно до Закону про бухоблік, починаючи зі звітності за 2019 рік, низка українських підприємств, зокрема тих, що становлять суспільний інтерес, повинні подавати міжнародну фінансову звітність на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі XBRL.

Водночас Система фінансової звітності (далі – СФЗ) фактично виявилась не готовою до повноцінного запуску. Тому Комітет з управління СФЗ у 2020 році рекомендував не застосовувати до суб'єктів господарювання санкції за неподання звітності у форматі XBRL у строки, визначені законодавством.

Однак готуватись до цього процесу необхідно вже зараз. Для того щоб зробити це правильно і максимально безболісно, пропонуємо короткий чек-лист щодо того, як підготуватись до переходу на XBRL.

1. Перевірте, що компанію зареєстровано на "Порталі СФЗ для суб'єктів звітування". У разі якщо суб'єкт вже зареєстрований, його назва разом з ідентифікаційним кодом має бути у спливному списку.

2. У разі якщо компанію не зареєстровано – перейдіть до форми реєстрації суб'єкта звітування та зареєструйте компанію.

3. Завантажте програмне забезпечення для складання фінансової звітності у форматі XBRL.

4. Завчасно налаштуйте і перевірте роботу програмного забезпечення для складання фінансової звітності у форматі XBRL.

5. Проведіть попередній аналіз наявної фінансової звітності з Таксономією МСФЗ щодо повноти інформації, необхідної для розкриття в Таксономії.

6. Перевірте наявність і функціонування електронного підпису для уповноважених осіб компанії для затвердження фінансової звітності у форматі XBRL.

7. Забезпечте можливість аудитора підтвердити фінансову звітність у форматі XBRL за допомогою електронного підпису.

8. Підготуйте всю необхідну фінансову інформацію для внесення її в Таксономію МСФЗ (фінансову звітність, Звіт з управління) та отримайте Звіт аудитора у форматі Word.

9. Підготуйте Таксономію МСФЗ у форматі XBRL шляхом внесення всієї необхідної інформації відповідно до МСФЗ (з пункту 8), використовуючи один із варіантів:

a) заповніть необхідні форми з підготовленої звітності вручну;

b) перенесіть дані з фінансової звітності за допомогою макросів (цю опцію необхідно попередньо налаштувати);

c) автоматично вивантажіть із облікових баз необхідну для Таксономії інформацію. У цьому випадку передбачено розробку й налаштування звітів для вивантаження необхідної інформації в окремих звітах для Таксономії;

10. Перевірте складену Таксономію МСФЗ у форматі XBRL на предмет:

a) правильності відображених сум;

b) повноти розкритої інформації – як числової, так і текстової;

c) урахування взаємозв'язків між формами фінансової звітності.

11. Після того, як ви переконалися, що все правильно, – запустіть програмне забезпечення для підтвердження (валідації) фінансової інформації в Таксономії МСФЗ.

12. Після отримання підтвердження, що Таксономію МСФЗ складено правильно, необхідно зачекати на інформацію з пункту 13. Якщо процедуру валідації не пройдено – треба повернутись до пункту 10 та виправити помилку(и) та повторити процедуру валідації до отримання підтвердження правильності.

13. Отримайте повідомлення/сповіщення про початок подання фінансової звітності від Регулятора.

14. Переконайтеся, що всі дії з попередніх пунктів цього чек-листа виконано.

15. Завантажте підготовлені файли фінансової звітності до СФЗ.

16. Отримайте повідомлення про успішне завантаження та валідацію Таксономії МСФЗ.

За матеріалами семінару Baker Tilly "21 день до звітування у новому форматі XBRL"

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2020

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ