Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
МВА у сфері фінансів

Фінанси – одна з найпоширеніших спеціалізацій MBA, яку пропонують бізнес-школи в усьому світі. Популярність МВА в галузі фінансів пояснюється тим, що навіть у період фінансових спадів підприємствам потрібні фінансові експерти вищого класу. Маючи необхідні теоретичні та практичні навички, випускники курсів можуть завжди розраховувати на високу зарплату. Фахівець у сфері фінансів із дипломом МВА буде завжди високо затребуваний на ринку праці.

Диплом МВА в галузі фінансів дає можливість працювати у сфері фінансових послуг, таких як банківська справа, приватні інвестиції та хедж-фонди, або в галузі корпоративних фінансів, наприклад як фінансовий директор або фінансовий аналітик.

Оскільки зазначені сектори потребують значного фінансового бекграунду, програми MBA в галузі фінансів зазвичай охоплюють безліч навчальних програм, що вимагають роботи з аналітичними інструментами. Під час навчання студенти обов'язково вивчають фінансовий аналіз, фінансове планування й фінансові ринки.

Самі ж студенти нерідко стверджують, що, крім удосконалення аналітичних навичок, програма MBA допомагає розвинути SOFT skills – навички ведення переговорів і виступу під час презентацій та інші професійні якості, що високо цінуються в бізнес-середовищі.

Так, кожна школа, зокрема в Україні, самостійно визначає навчальну програму з урахуванням вимог, передбачених національним законодавством. Ба більше, студенти можуть одержати диплом МВА у сфері фінансів як в Україні, так і за її межами.

Якщо говорити про українські програми МВА в галузі фінансів, то найчастіше навчають на фінансових директорів або менеджерів. Випускник здобуває унікальну управлінську освіту, яка дає комплексний підхід до розроблення стратегії фінансового управління бізнесом у межах реалізації спільної мети управління компанією. Крім того, власник диплома може на практиці застосувати універсальні компетенції фінансового управління, спрямовані на раціональне використання ресурсів бізнесу й стабільний розвиток компанії.

Деякі школи пропонують окремо ступінь МВА в галузі бухобліку. Практика засвідчує, що часто на підприємстві не передбачено посади фінансового директора, а його функції покладено на головного бухгалтера. У цьому разі йому будуть потрібні нові знання у сфері управління фінансами. Для самих же фінансових директорів необхідне розуміння фінансової й управлінської бухгалтерії (accounting), її слабких і сильних сторін, що критично важливо для ухвалення ефективних рішень.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ