Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Для чого підприємству потрібен внутрішній аудит

Сучасний бізнес стає складним і багаторівневим. Усе частіше власники замислюються над створенням служби внутрішнього аудиту на підприємстві. У розвинених країнах наявність такої служби – must have, тоді як в українській компанії посада внутрішнього аудитора викликає безліч запитань. Отже, спочатку розберемося з поняттями.

Внутрішній контроль – це процес, спрямований на досягнення цілей компанії шляхом планування й організації моніторингової діяльності підприємства в цілому і його окремих підрозділів. Менеджери компанії повинні, по-перше, визначити мету і завдання компанії, побудувати відповідну структуру організації. По-друге, забезпечити функціонування ефективної системи діловодства і звітності, розподіл повноважень, моніторинг результатів для досягнення поставлених цілей.

Внутрішній аудит – це незалежна, об'єктивна діяльність з надання рекомендацій і консультаційних послуг, яка має приносити користь організації та покращувати її діяльність. Внутрішній аудит допомагає організації досягати поставлених цілей за допомогою системного, упорядкованого підходу до оцінки й підвищення ефективності процесів управління ризиками, контролю та корпоративного управління.

Внутрішній аудит спрямований на збільшення і збереження вартості організації шляхом надання ризик-орієнтованих та об'єктивних аудиторських послуг, консультацій і професійної думки.

Тому перший висновок: внутрішній аудит – не те саме, що внутрішній контроль. Внутрішній аудит – це елемент системи внутрішнього контролю, який оцінює її ефективність і надійність. Внутрішній аудит слугує насамперед інтересам менеджерів підприємства. Ефективна система внутрішнього аудиту може знизити витрати підприємства на аудит зовнішній, хоча і не може цілком його замінити.

Внутрішній аудитор визначає й аналізує можливі зовнішні та внутрішні ризики під час розроблення і впровадження нових проектів, а також розробляє рекомендації щодо зниження рівня ризику або мінімізації можливих втрат.

Обов'язки внутрішніх аудиторів:

– моніторинг витрат фондів за різними проектами або програмами, аналіз фінансової й управлінської звітності компанії та її своєчасність;

– оцінка укладених контрактів і виконання сторонами своїх контрактних зобов'язань;

– оцінка систем контролю в межах наявних і нових упроваджених інформаційних систем.

Багато чого залежить від внутрішньої культури підприємства і готовності менеджерів до співпраці з внутрішнім аудитором. На жаль, персонал не завжди усвідомлює, що аудитор контролює не виконавців, а робочий процес, виявляючи недоліки наявних процесів, правил і процедур, тим самим допомагаючи підприємствам досягати кращих результатів. Тому ще одним специфічним завданням для внутрішнього аудитора є налагодження ефективних комунікацій із колегами.

Внутрішній аудит діє самостійно в межах організації, його проводять професіонали з глибоким розумінням важливості рішучого управління, бізнес-систем і процесів, котрі мають базовий мотив допомагати своїм організаціям більш ефективно управляти ризиками. Внутрішній аудит додає вартості організації, коли він орієнтований на попередження негативних подій, забезпечуючи при цьому об'єктивне підтвердження достовірності інформації і надаючи уявлення про результативність та ефективність процесів управління ризиками, внутрішнього контролю і корпоративного управління.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ