Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Амортизація ОЗ: 3 головних висновки для підприємств, які ведуть облік за МСФЗ

Часто наявні на підприємстві основні засоби тимчасово не використовуються через різні обставини, такі як капітальний ремонт, їх поліпшення тощо. Як бути з їх амортизацією під час простою підприємствам, що ведуть облік за міжнародними стандартами?

Відповідно до § 52 МСБО 16 "ремонт та технічне обслуговування активу не звільняє від необхідності нараховувати амортизацію".

Висновок 1

Під час ремонтів, навіть якщо об'єкт виведено з експлуатації, амортизацію нараховують.

За § 55 МСБО 16 амортизувати актив починають, коли він стає придатним для використання, тобто коли його доставлено до місця розташування та приведено до стану, у якому він придатний до експлуатації у спосіб, визначений управлінським персоналом. Тобто ті, хто звітують за Міжнародними стандартами фінансової звітності (далі – МСФЗ), починають нараховувати амортизацію, не чекаючи фактичної дати введення об'єкта в експлуатацію.

Амортизацію активу припиняють на одну з двох дат, яка відбувається раніше: на дату, з якої актив класифікують як утримуваний для продажу (або включають до ліквідаційної групи, яку класифікують як утримувану для продажу) згідно з МСФЗ 5, або на дату, з якої припиняють визнання активу.

Висновок 2

Амортизацію не припиняють, коли актив не використовують або він вибуває з активного використання, доки актив не буде амортизований повністю (§ 55 МСБО 16). Однак згідно з використаними методами амортизації амортизаційні відрахування можуть дорівнювати нулю, якщо немає виробництва.

За МСБО амортизацію нараховують і під час ремонту, і під час поліпшень (добудови, дообладнання, модернізації, модифікації), і під час консервації незалежно від того, використовувався об'єкт у цей час чи ні. Свого часу з цим погоджувалися й контролери (ІПК ДФСУ від 19.07.2018 р. № 3171/6/99-99-15-02-02-15/ІПК і від 06.02.2018 р. № 496/6/99-99-15-02-02-15/ІПК). Та й суди були за амортизацію основних засобів МСФЗ-шниками під час ремонтів/поліпшень (постанова Кіровоградського окружного адміністративного суду від 30.08.2016 р. у справі № П/811/4187/14).

Висновок 3

Податківці вважають, що період капремонту, добудови, дообладнання, модернізації, модифікації не є строком корисного використання, а тому й амортизація, на їх переконання, у цей час не нараховується.

Проте нічого подібного в МСБО 16 не сказано. Навпаки – амортизацію нараховують навіть під час неексплуатації об'єкта.

Аудиторська фірма "Де Візу"
Е-mail: info@devisu.ua
http://www.devisu.ua 
Тел. (044) 279-00-00

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ