Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Ратифікація FATCA: останнє слово за Парламентом

Міжурядову Угоду для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA) підписано 7 лютого 2017 р. у Києві та США.

Для її імплементації та врегулювання порядку виконання фінансовими установами України вимог Закону FATCA було розроблено зміни до українського законодавства, зокрема до Податкового кодексу та законів "Про банки і банківську діяльність" і "Про депозитарну систему України".

Зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність" уносять у частині порядку розкриття банківської таємниці, а до Закону України "Про депозитарну систему України" – у частині доступу до інформації, що міститься в системі депозитарного обліку. Порядок розкриття такої інформації в першому випадку встановлює Національний банк України, а в другому – НКЦПФР за погодженням із Мінфіном і ДФС.

Зазначені зміни до законодавства України дадуть змогу здійснювати обмін інформацією не лише в межах Угоди щодо застосування положень FATCA, а й щодо інших міжнародних договорів, які містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, згоду на обов'язковість яких надала Верховна Рада України, або укладених на їх підставі міжвідомчих договорів, у т. ч. здійснення автоматичного обміну інформацією відповідно до стандарту звітності CRS.

Обмін інформацією поки що здійснюватиметься в односторонньому порядку – від України до США, але українська сторона надалі зможе провести консультації із Сполученими Штатами про внесення змін до Угоди в частині запровадження двостороннього обміну.

Довідково: Закон США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA) набув чинності 1 липня 2014 р. Його головна мета – перешкодити ухиленню від сплати податків американських громадян, які працюють на території інших держав. Цей Закон зобов'язує іноземні банки й інші фінансові установи надавати інформацію про клієнтів, фізичних і юридичних осіб до податкової служби США (IRS). Зокрема, ідеться про номери рахунків, обороти за рахунками та залишки на них.

Джерело: Мінфін

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ