Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Переваги ведення бізнесу в Угорщині

Угорщина – незалежна держава Східної Європи, яка має зручне розташування й межує з Австрією, Румунією, Словаччиною, Словенією, Сербією, Україною та Хорватією. Варто зазначити, що Угорщина була першою країною соцблоку, що взяла курс на втілення ринкових реформ, унаслідок чого з 2004 року держава стала повноправним членом ЄС.

Незважаючи на те що Угорщину вважають однією з найпривабливіших туристичних місцевостей у Європі, вона також відома своїм корпоративним законодавством і є локацією ведення бізнесу для багатьох європейських і канадських компаній. При цьому найзручнішою організаційно-правовою формою для ведення бізнесу в Угорщині є компанія з обмеженою відповідальністю (Korlatolt Felelossegu Tarsasag, скорочено – KFT).

Чому саме Угорщина?

Варто зауважити, що, з огляду на глобальні тенденції, упровадження вимог щодо економічної присутності, дедалі важче стає працювати з офшорними компаніями, а подекуди – навіть неможливо. Тому бізнес змушений реструктурувати чинні корпоративні структури й шукати прийнятні альтернативи офшорам. Зазвичай під час вибору оптимальної юрисдикції один з основних критеріїв – ставка податку на прибуток. Зважаючи на європейську юрисдикцію, Угорщина в цьому контексті стає дедалі популярнішою. Чому канадські й американські нафтові компанії обрали цю країну? Серед основних переваг можна виокремити такі:

– незаплямована репутація (немає офшорного іміджу, не входить до "чорних" і "сірих" списків юрисдикцій);

– Угорщини немає в українському Переліку низькоподаткових юрисдикцій, затвердженому постановою КМУ від 27.12.2017 р. № 1045;

– ця країна пропонує низьку ставку податку з прибутку в ЄС – 9 %. Для порівняння: у Польщі така ставка становить 19 %;

– крім того, податок на дивіденди (не має значення, чи дивіденди отримує компанія або, навпаки, вона їх виплачує) – 0 %. Виняток становлять дивіденди, одержувані від компаній, зареєстрованих у країнах із низькими податками, тобто в офшорних юрисдикціях, – за таких випадків податок на дивіденди – 9 %.

Зважаючи на встановлені ставки податків на прибуток, Угорщина може бути розцінена як унікальна європейська країна для реєстрації компаній у ЄС. Додатковим і важливим "бонусом" є те, що Угорщина не має "офшорного звучання" і її спокійно сприймають як партнера будь-які компанії світу.

Водночас реєстрація компанії з обмеженою відповідальністю (KFT) зі стандартним (модельним) статутом займає на практиці 1-2 робочі дні, у разі ж реєстрації зі статутом, що відображає побажання акціонерів, строк може становити 15 робочих днів, якщо не виникне запитів від суду про надання додаткових документів.

Мінімальний статутний капітал для ТОВ становить 3000000 HUF, що є еквівалентом 10000 євро. Для приватного акціонерного товариства мінімальний статутний капітал становить 5000000 HUF, що еквівалентно 16500 євро.

Варто зазначити, що в Угорщині не практикується поняття номінального акціонера й директора, а директором компанії може бути призначена будь-яка особа, незалежно від національності й резидентства. Скажімо, у Словаччині директором може стати лише резидент ЄС або ОЕСР. Реєстрація й супровід компанії загалом в Угорщині коштуватиме дешевше, ніж, наприклад, на Кіпрі.

Ще раз про переваги реєстрації компанії в Угорщині:

– низький податок на прибуток порівняно з іншими європейськими юрисдикціями – 9 %;

– податок на дивіденди становить 0 % (крім дивідендів, одержуваних від компаній, зареєстрованих у країнах із низькими податками, тобто в офшорних юрисдикціях, які оподатковуються за ставкою 9 %);

– наявність податкових знижок на доходи з деяких видів інтелектуальної власності;

– автоматичне отримання угорського та європейського ПДВ-номера;

– повноправне членство в ЄС;

– зручне розташування, велика кількість прямих перельотів із багатьох країн;

– широка мережа договорів про уникнення подвійного оподаткування;

– компанія є податковим резидентом Угорщини за фактом реєстрації, незалежно від місця знаходження керівного органу.

Серед недоліків юрисдикції виокремлюють такі:

– наявність муніципального податку (від 0 % до 2 % від операційного прибутку);

– високу ставку ПДВ – 27 %;

– значний рівень соціальних відрахувань на співробітників (23 %).

Резюме статті

У разі структурування будь-якого бізнесу в Угорщині для мінімізації недоліків юрисдикції потрібно ретельно проаналізувати планований вид діяльності компанії і трансакції, що допоможе скористатися перевагами ведення бізнесу в Європі через Угорщину.

Матеріал надано редакцією видання ЮРИСТ&ЗАКОН

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ