Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Рада з МСФЗ обговорила реформу IBOR

28 серпня Рада з МСФЗ провела окрему, додаткову нараду, цілком присвячену реформі базових процентних ставок, таких як LIBOR. Віце-голова Ради з МСФЗ Сью Ллойд (Sue Lloyd) разом із представницею служби зі зв'язків із громадськістю Кірстіною Рейтан (Kirstina Reitan) обговорюють усе, що відомо, і що було вирішено в межах цього проекту на цей день, та які наступні кроки має бути зроблено.

Як відомо, сьогодні у світі триває реалізація реформи базових процентних ставок, котра має на меті поступову відмову від звичних міжбанківських ставок пропозиції типу LIBOR, EURIBOR та інших, які не найкращим чином зарекомендували себе, на користь альтернативних. Реформа надзвичайно важлива для світової фінансової системи, оскільки саме на цих ставках сьогодні зав'язано безліч фінансових інструментів вартістю в трильйони доларів. Як розробника міжнародних стандартів фінансової звітності Раду з МСФЗ цікавить насамперед вплив цього на фінансову звітність, а на цьому етапі (поки все ще недостатньо конкретики) вона вирішує проблему невизначеності.

Власне, частково вже вирішила в межах умовної першої фази із зазначених двох, випустивши у травні попередній варіант змінених вимог до звітності хеджування у стандартах МСБО 39 і МСФЗ 9 – "старому" й "новому" стандартах з обліку фінансових інструментів. Ця фаза охоплює поточний період невизначеності, поки до укладених договорів ще не внесено зміни. Другу фазу, роботу над якою IASB вже розпочала, буде присвячено умовному періоду після фактичної зміни договорів з урахуванням нових базових ставок.

Уже в липні, невдовзі після того, як завершився період надання коментарів стосовно змін до двох стандартів, Рада з МСФЗ обговорила отриманий відгук. З'ясувалося, що деякі респонденти порушили додаткові проблемні питання, котрі не було враховано, але які неодмінно знадобляться під час роботи в межах другої фази проекту. Сьогодні з ними працюють члени робочої групи. Сам факт проведення наради Ради з МСФЗ у серпні свідчить про важливість питання і про те, що бажано прийняти зміни якомога швидше, оскільки таке трапляється не часто. За словами Сью Ллойд, останній із таких випадків, які вона пригадує, мав місце ще в часи фінансової кризи.

І ось на цій додатковій нараді, спеціально проведеній на тему реформи IBOR, Рада обговорила специфічні питання, порушені коментаторами у відповідь на запропоновані зміни до стандартів МСБО 39 і МСФЗ 9. Одним із прикладів є пропозиція, що надійшла, про надання додаткового винятку щодо звітності хеджування, а саме щоб дозволити застосовувати обумовлені в стандартах винятки не лише на перспективній основі в МСФЗ 9, а й на ретроспективній. "Рада з МСФЗ явно була в доброзичливому настрої, – жартує віце-голова Сью Ллойд, – тому що доволі легко погодилася на це, тож на додаток до обумовлених травневих послаблень у вимогах вона передбачить і винятки у вимогах до ретроспективної оцінки хеджування за стандартом МСБО 39".

Під час консультацій лунали й інші розумні пропозиції, зокрема щодо спрощення вимог до розкриття інформації у фінансовій звітності та більш чіткого розуміння сфери дії запропонованих винятків. Рада цілком згодна з тим, що не лише процентне хеджування, а й хеджування обмінного курсу (з урахуванням того, що процентна складова там також є) має підпадати під дію винятків.

І нарешті, на засіданні Рада з МСФЗ дала "зелене світло" технічній команді розробників стосовно написання остаточного варіанта змін. Цей крок може лише здаватися простою формальністю, але насправді надзвичайно важливий, оскільки показує, що IASB дійсно завершила тут усі дискусії і більше до цієї теми не повертатиметься. Тепер стандарти буде офіційно змінено, вони готові до застосування.

Що далі? А далі технічна команда розробників надасть Раді підсумковий варіант, який опублікують, за висловлюванням Сью Ллойд, "як тільки, так одразу". Є дуже велике бажання встигнути до завершення звітного періоду цього року.

Потім Рада продовжить свою роботу щодо другої стадії. Цікаво, що багато хто в коментарях зазначили про те, що бажано завершити першу фазу якомога швидше, і міжнародні розробники їх почули. Гаяти занадто багато часу, перш ніж переходити до другої стадії, у будь-якому разі не можна. Розробники вже встигли розглянути чимало технічних питань і досягти щодо них значного прогресу.

Цілком імовірно, що більш конкретні обговорення стосовно другої фази розпочнуться вже через півтора місяці, на жовтневому засіданні Ради: там мають намір обговорити можливий вплив на фінансову звітність у найважливіших сферах. Орієнтовно, усе це виллється в додаткові коригування чинних вимог стандартів МСФЗ. Друга стадія проекту тепер офіційно міститься в загальному переліку активних проектів IASB, тому з усіма матеріалами щодо неї, якщо є бажання, можна в будь-який час ознайомитися на сайті www.ifrs.com.

Джерело: GAAP.RU

За матеріалами: IFRS

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ