Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Сертифікат для фахівців з управлінського обліку: який вибрати

Сертифікати CMA і CIMA видають фахівцям у галузі фінансового й управлінського обліку. Оскільки вони досить схожі, розгляньмо, у чому між ними різниця та який краще вибрати.

Кваліфікація CIMA (сертифікований фахівець із управлінського обліку) – це британський сертифікат, заснований Інститутом фахівців з управлінського обліку (Chartered Institute of Management Accountants, CIMA) – однією з найавторитетніших міжнародних професійних організацій у сфері управлінського обліку.

Основна мета програми CIMA – навчити слухачів здійснювати глибокий аналіз та ухвалювати зважені рішення, що впливають на успішний розвиток бізнесу.

CIMA – це не вузькоспеціалізована програма, а кваліфікація, що відображає специфіку й нагальні потреби бізнесу. Вона орієнтована на менеджерів різних напрямів: фінансистів, фахівців у галузі логістики, виробництва, IT, маркетингу.

Кваліфікація CMA (Certified Management Accountant – сертифікований фахівець із управлінського обліку) – американський сертифікат інституту бухгалтерів з управлінського обліку США (IMA – Institute of Management Accountants).

Сертифікат СМА розроблено для фахівців із фінансового й управлінського обліку, а також для керівників середньої й вищої ланки, що працюють із фінансовою інформацією у сфері бухгалтерського обліку, фінансів та управління. Крім того, ця кваліфікація ідеально підходить для підприємців і менеджерів малого бізнесу.

Вважають, що сертифікат CIMA відоміший у Європі, Новій Зеландії, Австралії та інших країнах – членах Співдружності Націй.

Програми обох іспитів передбачають знання з управлінського й фінансового обліку, фінансової звітності, організаційного управління й розвитку, корпоративного права, інформаційного та стратегічного фінансового менеджменту.

Ступінь CMA англійською мовою – варіант, зручніший для тих, хто прагне досить швидко одержати міжнародну кваліфікацію у сфері управлінського обліку. Іспит має дві частини, тому більшість кандидатів можуть одержати ступінь протягом одного року. Для реєстрації необхідна наявність диплома бакалавра (будь-якого). До або після складання іспиту необхідно підтвердити дворічний досвід роботи у відповідній галузі.

Щоб одержати кваліфікацію CIMA англійською мовою, треба скласти 15 кваліфікаційних іспитів. При цьому потрібен як мінімум трирічний досвід роботи у відповідних сферах бухгалтерського або управлінського обліку до або після складання іспиту. Таким чином, процес одержання кваліфікації може тривати 2 – 3 роки.

У 2010 році Інститут CIMA ухвалив рішення про запровадження кваліфікації російською мовою – Диплом CIMA (Рус.) "Управление эффективностью бизнеса" (DipPM (Rus) – Diploma in Performance Management), для одержання якого не передбачено спеціальних вимог до освіти й досвіду роботи, а іспити необхідно скласти тільки за двома модулями – Р1 "Управление эффективностью операций" і Р2 "Управление эффективностью бизнеса" російською мовою.

Якщо ви добре знаєте англійську мову й готові витратити 2 – 3 роки на підготовку й складання іспитів, щоб одержати сертифікат з управлінського обліку, найкращим варіантом для вас буде одержання повної кваліфікації CIMA (Eng). Якщо ж ви не маєте часу на складання великої кількості модулів, варто звернути увагу на сертифікат CMA англійською мовою.

Якщо ж ви не готові складати екзамен з управлінського обліку англійською мовою або хочете заощадити час, розгляньте диплом CIMA (Рус.) "Управление эффективностью бизнеса".

Окремо варто зауважити, що фахівцям, які тільки починають своє знайомство з управлінським обліком, необхідно сфокусуватися на одержанні базових знань і навичок, перш ніж витрачати свої сили, час і гроші на CIMA чи CMA.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ