Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Economic substance змінює офшорні схеми

Що таке economic substance і як деформація цього поняття змушує українців змінювати старі офшорні схеми?

Economic substance, або "економічна присутність компанії", яка описує економічну (операційну) реальність корпоративної структури компанії, запроваджено внаслідок міжнародної оптимізації оподаткування. Далі опишемо докладно.

Чимало корпоративних структур міжнародного податкового планування (фінансові компанії, холдингові та субхолдингові компанії, структури інтелектуальної власності (ІВ) та торгові компанії) було створено з метою користування податковим законодавством інших іноземних юрисдикцій та отримання сприятливих умов договорів про подвійне оподаткування, підписаних між двома країнами.

Отже, єдина мета створення такої юридичної особи в іншій країні не в тому, щоб там провадити реальний бізнес, а в тому, щоб скористатися вигідними умовами угод про уникнення подвійного оподаткування й оптимізувати податкову базу.

Для боротьби з наведеним зловживанням було запроваджено economic substance, тобто "економічна присутність", що означає фактичну діяльність компанії та її ефективну роль у більш широкому контексті міжнародної компанії.

Нові правила за economic substance у ключових офшорних юрисдикціях набули чинності на початку 2019 року. Вони вимагають від суб'єктів, що провадять конкретні види бізнесу, продемонструвати відповідну економічну сутність у цій юрисдикції.

Раніше подібні критерії були незначними й вимагали від юридичної особи лише формальної юридичної реєстрації та наявності місцевого управління (компанії використовували номінальний сервіс).

Нові критерії economic substance вимагають від юридичних осіб наявності договорів на оренду офісу компанії у відповідній юрисдикції, договорів з працівниками, реальної присутності працівників, комунальних платежів по компанії, виплати заробітної плати, наявності офісної техніки та іншої техніки, необхідної для виконання компанією своїх функцій, тощо.

Якщо іноземна компанія має economic substance, то вам це допоможе в разі спору з українськими фіскалами пройти "тест основної мети", підтвердити статус резидента та, як наслідок, довести можливість використання податкових пільг, передбачених угодами про уникнення подвійного оподаткування.

Джерело: blog.liga.net

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ