Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Національна сертифікація бухгалтерів в Україні

Не дуже давно в Україні з'явилася національна сертифікація. Це пов'язано з низкою змін у національному законодавстві, які вплинули на значущість ведення бухгалтерського обліку на підприємствах. Наприклад, зміни, унесені до ПКУ, потребують досконалого вивчення П(С)БО, адже складання податкової звітності, зокрема з податку на прибуток, тепер прив'язане до даних бухгалтерського обліку.

Національна сертифікація бухгалтерів України (НСБУ) – це загальнонаціональна програма з фінансового обліку, яка сприяє розвитку й удосконаленню знань і навичок формування та використання облікової інформації для якнайкращого задоволення потреб керування бізнесом. Головне завдання НСБУ – розвиток і вдосконалення знань із фінансового обліку, виходячи з чинних П(С)БО та наявної облікової практики в Україні. Власники сертифіката з НСБУ можуть додавати його назву "Сертифікований фахівець із бухгалтерського обліку" (СФБУ) до свого підпису, що відповідає міжнародній практиці. Програма НСБУ складається з трьох компонентів: навчання, іспити й сертифікація.

Національна сертифікація може зацікавити бухгалтерів, які працюють у компаніях, що провадять діяльність в Україні та де немає необхідності вести бухгалтерський облік за МСФЗ.

Нагадаємо, з 01.01.2012 ПАО, банки й страхові компанії зобов'язані вести бухгалтерський облік за міжнародними стандартами. Отже, у всіх цих суб'єктів господарювання повинні бути фахівці, які мають знання у сфері МСФЗ. Підтвердити ці знання можна сертифікатом про проходження міжнародних програм навчання (про це читайте в статті "Міжнародна сертифікація бухгалтерів і аудиторів за програмами ACCA та CIPA").

Щоб одержати сертифікат НСБУ, потрібно скласти 4 іспити:

фінансовий облік за П(С)БО,

управлінський облік,

податки,

право

і, відповідно, мати досвід роботи за фахом не менше ніж рік.

Програма НСБУ дуже схожа на програму CIPA базового рівня й відрізняється лише одним предметом – фінансовим обліком: у програмі CIPA базового рівня вивчають фінансовий облік за міжнародними стандартами, а в програмі НСБУ – за національними. Так само, як і в програмі CIPA, іспити з НСБУ приймає незалежна екзаменаційна мережа CIPAEN. Фактично це ті самі іспити, за винятком іспиту "Фінансовий облік за П(С)БО".

Якщо ви вже маєте сертифікат CAP, ви можете скласти лише один екзамен із фінансового обліку за П(С)БО й одержати національний сертифікат за програмою НСБУ, адже три інші іспити, які ви склали за рівнем САР (податки, право, управлінський облік), буде зараховано автоматично.

Після одержання сертифіката НСБУ, пройшовши навчання з фінансового обліку, що входить до програми CIPA базового рівня, і склавши іспит із цього предмета, можна додатково одержати сертифікат CAP.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ