Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Кар'єра бухгалтера: п'ять якостей, що допоможуть досягти успіху

Поговоримо про якості, які завжди допомагали мені рухатися вгору кар'єрними сходинками.

Побутує багато різних думок про те, що зумовлює успіх у кар'єрі бухгалтера, однак універсальних порад немає.

Є багато різних думок про те, що зумовлює успіх у кар'єрі бухгалтера. Для одних – це гарна освіта, для інших – уміння опинитися в потрібному місці в потрібний час, для решти – відмінні гени й любов до математики. Суперечливо, ви так не вважаєте?

Наприклад, Стів Джобс, Річард Бренсон, Марк Цукерберг, Білл Гейтс, Генрі Форд так і не здобули вищу освіту, проте це не завадило їм стати успішними бізнесменами. А що таке потрапити в потрібне місце в потрібний час? Я ставила собі це питання й повинна зауважити, що інтерпретацій чимало. Основна ідея, яку я почула, – це бути в компанії з важливими людьми. Далі розмова про те, хто ці "важливі люди", відходить у небуття, оскільки немає єдиних критеріїв ані важливості, ані успішності. Як і немає універсальних порад, як побудувати успішну кар'єру бухгалтера.

Тому ділюся з вами власним досвідом. Поговоримо про якості, які завжди допомагали мені рухатися вгору кар'єрними сходинками.

Ініціативність

Ініціативність у моєму розумінні – це сміливість. Сміливість брати на себе відповідальність. Відповідальність за нову ділянку роботи, ухвалені рішення, колектив. У цьому світі важливо бути проактивним, не гаяти ані хвилини й пам'ятати, що будь-який досвід – безцінний. У мене є глибоке переконання, що освічена людина (не плутати з людиною з освітою) зможе розібратися абсолютно у всьому.

Щойно ти починаєш виявляти ініціативність і приймаєш новий виклик, одразу з'являються правильні люди й виникають обставини, немов усі навколо допомагають тобі. Спробуйте, тільки обов'язково вірте в себе.

Допитливість

Допитливість – прояв жвавого інтересу до всього, внутрішня зацікавленість у нових знаннях. Поспостерігайте: ерудована людина згає багато часу на формулювання питання, а допитлива – підніме руку першою. Немає нічого сильнішого за внутрішню мотивацію, саме вона породжує дію.

Мені завжди було цікаве життя за межами бухгалтерії, я пізнавала інші професії й одночасно відкривала для себе людей. Кажуть, допитливість – це "паливо" для креативних ідей. А для мене це ще й натхнення на щось нове. Зрештою, одна робота на все життя відходить у минуле, ніколи не пізно почати все спочатку.

Здоровий перфекціонізм

Не кожен керівник бізнесу розуміє бухгалтерську термінологію, знає податкове законодавство. Не кожен уміє читати фінансову звітність. Але точно кожен керівник хоче бути розумним й освіченим для своїх підлеглих. Тому бухгалтеру важливо готувати інформацію для керівника зрозумілою мовою й у зручній формі.

Мої звітні форми щоразу вдосконалювалися, а провідником поліпшень завжди слугували питання керівника. Я б порадила використовувати принцип KISS (keep it short and simple). Саме коротко і ясно – так хочуть бачити бізнесмени інформацію від бухгалтера або фінансового директора. Пам'ятаю, як в одній фармацевтичній компанії директор показав мені звіт фінансиста про фінансовий стан компанії. Мені довелося засісти за підручники з фінансів, щоб зрозуміти деякі показники. Це саме той приклад нездорового перфекціонізму, коли стандартний звіт на 5 ключових показників перетворився на наукову працю.

Не ускладнюйте, але завжди вдосконалюйте результати своєї роботи, хай то звіт, презентація чи консультація, лист до податкової.

Упертість

У шкільні роки я не лягала спати, поки не розв'яжу приклад із математики зі збірника задач М. І. Сканаві. Так само чітко пам'ятаю свій перший звіт про рух грошових коштів, який я робила в Excel (1С тоді ще не було), і довго шукала копійку, яка не збігалася. Іноді розв'язання складних задач приходять уві сні, настільки складно моєму допитливому мозку переключитися на сон.

Саме впертість, наполегливість у досягненні мети допомагали мені раз у раз вставати після падіння й починати свій шлях заново. Чесно кажучи, саме падіння ніколи не було для мене трагедією, у мене ж завжди є мета попереду. Не слухайте новомодних псевдопсихологів, упертість – дуже хороша якість. І справді так, упертість допомагає проходити випробування й долати труднощі.

Отже, не склали з першого разу DipIFR, не отримали сертифіката аудитора? Це не привід опускати руки, починайте все заново. Зрештою, ви досягнете своєї мети, а на вашому шляху з'являться нові можливості, і ви безумовно зустрінете цікавих людей.

Комунікабельність

Навколо мене завжди було багато друзів. Деякі люди думають, що на чудові компанії просто щастить, тому живуть у парадигмі "я там, де цікаво", ходять на всі модні заходи, тусовки – і жодної користі. Знайомитися не вміють, як розвивати відносини – не знають. І поготів, як казав Лис Маленькому принцу в розповіді Екзюпері: "У людей уже бракує часу щось пізнавати. Вони купують речі готовими в магазинах. Але ж немає таких магазинів, де торгували б друзями, і тому люди більше не мають друзів".

Треба навчитися знайомитися, довіряти людям, ділитися своїм досвідом, проявляти емпатію, одне слово, дружити. Товариські й відкриті люди завжди притягують до себе інших людей, з ними завжди цікаво. І, ба більше, це дуже нестандартно для бухгалтера, але саме такий бухгалтер завжди стане душею будь-якої компанії.

Насамкінець

Перше запитання, яке я ставлю на співбесіді, таке: "Чи ви любите свою професію?". Я точно знаю, що навчити людину можна всього, якщо є внутрішня мотивація. Внутрішня мотивація – це і є любов до професії, до своєї справи. Не можна стати успішним у тому, що доводиться робити силою, з примусу, день у день.

Моя дочка могла б стати професійним бухгалтером, аудитором, продовжити сімейну справу... Проте ми дозволили їй зробити власний вибір, і вона вибрала кіно. Я погано розумію цю професію, але точно знаю, що займатися улюбленою справою – це вже половина шляху до успіху й блискучої кар'єри.

Джерело: blog.liga.net

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ