Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
МСФЗ 17 відстрочили на рік: три варіанти реакції компаній

У короткому відеозверненні, опублікованому на Actuarial Post, Карла Данн (старший управляючий з аудиту та гарантії якості в ірландському підрозділі Deloitte) розповідає про можливі варіанти реакції компаній на відстрочення набрання чинності МСФЗ 17 до 1 січня 2022 р.

Рішення, ухвалене Радою з МСФЗ у листопаді минулого року, досі формально має статус попереднього, оскільки остаточний передбачає схвалення у межах стандартного процесу. Проте сьогодні, через кілька місяців після оголошення рішення, мало в кого залишаються сумніви, що це питання вже вирішено.

Відстрочення, як вважають у Раді з МСФЗ, було необхідним у світлі недавно схвалених обмежених змін, покликаних усунути проблемні моменти, виявлені компаніями вже в процесі впровадження. Нагадаємо: зараз саме йде робота над компонуванням усіх цих коригувань у єдиний документ, який обіцяють опублікувати в наступному місяці з коротким періодом на надання коментарів (90 днів замість стандартних 180).

Відстрочення дає компаніям додатковий час на впровадження стандарту, який вони можуть використати на свій розсуд (бажано на те, щоб ретельніше оцінити необхідні перебудови внутрішніх систем обліку та звітності, щоб ті краще відповідали новим вимогам). Для більшості страхових організацій / організацій, які мають справу зі страховими продуктами, цей час буде не зайвим. Однак Рада з МСФЗ визнає, що деякі укладачі звітності можуть відреагувати не так, як треба, і призупинити процес впровадження стандарту. Показово, що ще на етапі обговорень можливого відстрочення один із членів IASB наголосив на важливому моменті: якщо обмежитися лише одним роком, це вже буде чітким сигналом для ринку не припиняти свою програму впровадження МСФЗ 17.

Якщо не припиняти, то продовжувати. Але як? Представниця Deloitte Карла Данн називає три можливі варіанти.

1. Перший варіант – не вносити жодних змін до планів, зберігши початкові охоплення й строки реалізації, а відстрочення, яким би ймовірним воно не було, розглядати як запасну, але не стовідсоткову можливість.

2. Другий варіант – не вносити жодних змін до програми, зберігши початкове охоплення, однак розширивши строки реалізації. У цьому випадку програму буде розраховано на додатковий рік, а це означає можливість потенційних змін охоплення. Компанії можуть використати цей час на відновлення систем, їх тестування, а також інформування ключових груп стейкхолдерів щодо майбутніх змін у системах обліку й звітності.

3. Третій варіант – негайний перегляд і розширення самої програми з урахуванням додаткового часу.

Таким чином, у компаній на МСФЗ сьогодні є прекрасна можливість використати додатковий рік на свій розсуд, уносячи коригування до бюджету або ж розширюючи програму впровадження й запускаючи допоміжні проекти, щоб оновлені системи обліку й звітності краще відповідали вимогам МСФЗ 17. Deloitte очікує, що більшість вибере два останні варіанти, оскільки, як було зазначено вище, жодних сумнівів у тому, що відстрочення все-таки буде, майже ні в кого не залишилося.

Зі свого боку Deloitte схвалює використання додаткового часу для перегляду програми впровадження МСФЗ 17. Як саме це можна реалізувати на практиці? Перегляд має бути здійснено з прицілом на розширення й урахування додаткових міркувань. Крім того, необхідно взяти до уваги такі чинники, як визначені в межах цієї програми завдання, використовувані технології й дані, особливості різноманітного планування в організації, відносини з інвесторами та ключовими групами стейкхолдерів.

Для індустрії МСФЗ стандарт МСФЗ 17 зберігає свій високий пріоритет навіть з урахуванням річного відстрочення, тому додатковий час має бути мудро використано страховими організаціями для продуктивної оцінки необхідних змін у їхніх програмах, причому наперед – до того, як Рада з МСФЗ формально підтвердить свої наміри. Як відомо, розробники міжнародних стандартів фінансової звітності не завжди роблять свою роботу так швидко, як багатьом хотілося б, що можна пояснити необхідністю дотримуватися низки суворих бюрократичних процедур.

Аудитори з Deloitte рекомендують при цьому уважно відслідковувати будь-які зміни щодо МСФЗ 17, стежачи за новинами IASB, спеціальної робочої групи переходу (TRG) або Європейської консультативної групи з фінансової звітності (EFRAG), ураховуючи всі зміни в своїх планах. Як варіант, робити це можна й на інформаційному ресурсі IAS Plus.

Джерело: GAAP.RU

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2019

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ