Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Британський FRC на допомогу компаніям надав два огляди – щодо МСФЗ 9 і МСФЗ 15

Британська Рада з фінансової звітності (FRC) опублікувала два тематичні огляди, щоб допомогти компаніям у поліпшенні якості їхньої корпоративної звітності у зв'язку із застосуванням двох нових стандартів – МСФЗ 9 і МСФЗ 15. Оскільки стандарти застосовуватимуть цього року вперше, у звітах наведено підсумки аналізу проміжної звітності декількох обраних з цією метою компаній станом на червень цього року, а також наведено найбільш вдалі приклади розкриттів із рекомендаціями щодо використання їх як зразка для підготовки річної звітності за поточний період.

Як зазначає виконавчий директор FRC із корпоративного управління та звітності Пол Джордж (Paul George), виручка сьогодні є ключовою метрикою для всіх компаній, а МСФЗ 15 впливає на час її визнання, через що дуже важливо забезпечити якісні розкриття компаніями інформації про те, як саме зміниться в них визнання виручки та як це позначиться на підсумкових результатах.

Також він додав, що якість проміжних розкриттів на початок червня цього року виявилася неоднозначною. "Модель очікуваних кредитних втрат, привнесена МСФЗ 9, дуже вплине на те, як банки розраховують свої резерви під втрати. Якісні розкриття, зокрема й кількісна оцінка невизначеності, важливі для інформування користувачів про вплив нової моделі. І хоч МСФЗ 9 на небанківські компанії істотного впливу не матиме, ми все одно чекаємо від них проведення ретельного оцінювання, яке підтвердило б цей висновок".

Крім того, не слід забувати, що розкриття в проміжній звітності – це одне, а розкриття в річній – зовсім інше. Останні значно повніші. Британський FRC очікує побачити в ній розгорнуті пояснення впливу переходу на нові стандарти з відсиланнями до пов'язаної інформації в інших розділах річного звіту, чіткий опис і пояснення змін в обліковій політиці, у тому числі зроблені професійні судження.

За МСФЗ 15 потрібно буде чітко показувати свої "зобов'язання виконання" – нову концепцію, упроваджену в практику обліку цим стандартом. Дуже важливо показувати судження під час їх визначення, а також те, чи розглядає їх компанія як виконані. Крім того, потрібно показати вплив на балансовий звіт, зокрема й облікову політику щодо договірних активів і зобов'язань.

За МСФЗ 9 потрібно буде кількісно оцінити вплив невизначеності під час вимірювання очікуваних кредитних втрат і показати чутливість цих величин до змін у зроблених припущеннях та оцінках на всьому спектрі можливих допустимих результатів. Також FRC вимагає надати докази того, що компанія оцінювала потенційний вплив нового стандарту, причому навіть там, де це несуттєво.

За матеріалами GAAP.RU

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ