Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Бізнес згоден на виплату податкового авансу

Такий аванс може стати платою за впровадження податку на виведений капітал

Спілка українських підприємців (СУП), яка об'єднує понад 600 компаній, підтримує включення до перехідних положень законопроекту № 8557 про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал (ПнВК) умови про обов'язок платників ПнВК у перший рік упровадження зазначеного податку як авансовий платіж виплатити 50 % податку на прибуток за підсумками 2018 року.

"Ми з розумінням ставимося до тривалого й складного процесу переговорів з МВФ і труднощів пошуку в передвиборний період компенсаторів у вигляді скорочення бюджетних витрат. Тому вважаємо прийнятною пропозицію щодо сплати авансового внеску з податку на виведений капітал", – вказується в офіційному повідомленні СУП.

"У разі невикористання протягом 2019 року цієї авансової суми її буде враховано як сплату податкових зобов'язань з ПнВК у наступні роки", – зазначається в повідомленні.

Водночас СУП наполягає на внесенні законопроекту № 8557 на розгляд парламенту: "Затягування з включенням його до порядку денного засідання ВР вбиває надії бізнесу на прийняття його і впровадження з 1 січня 2019 року".

При цьому експерти СУП негативно ставляться до ідеї впровадження ПнВК тільки для підприємств малого й середнього бізнесу: "Поетапне впровадження унеможливить швидке реформування ДФС, оскільки не відбудеться спрощення адміністрування. Навпаки, воно може ускладнитися за рахунок необхідності в додатковому контролі операцій між платниками ПнВК і податку на прибуток".

Бізнес-асоціація також вважає недоцільними можливі зміни в оподаткуванні дивідендів, які виплачуються одним платником ПнВК іншому.

Додатково про авансовий платіж у разі впровадження ПнВК можна прочитати тут.

Зазначимо, що негативне ставлення до ПнВК днями висловила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен. В інтерв'ю "Економічній правді" вона сказала: "Упровадження ПнВК скоротить дохідну частину бюджету на 1,5 % ВВП. Фіскальна ситуація, яка й так складна, стане ще складнішою. В Україні ми не бачимо можливостей для реалізації цієї заміни. Упровадження ПнВК вигідно лише дуже обмеженому колу впливових осіб".

Джерело: biz.ligazakon.net

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ