Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Чи треба задумуватися про ТЦУ, якщо немає КО?

Багато компаній із підвищенням порога виручки з 50 до 150 мільйонів гривень (починаючи з 2017 року) зітхнули з полегшенням, думаючи, що трансферне ціноутворення (далі – ТЦУ) їх більше не торкнеться. Також на ТЦУ не звертали уваги й фірми, які не дотягували до 50 мільйонів. Як же Вам може стати в пригоді використання принципу "витягнутої руки", якщо у Вашої компанії немає контрольованих операцій?

Податкові різниці з податку на прибуток. Якщо річний дохід платника податків від будь-якої діяльності (за винятком непрямих податків) становить більше ніж 20 мільйонів гривень за останній річний звітний (податковий) період, об'єкт оподатковування визначають із урахуванням коригування фінансового результату до оподатковування (далі – ФРДО) на податкові різниці. Виходячи з цього, компанії, у яких є операції з придбання товарів, робіт та/або послуг від деяких контрагентів, можуть зіштовхнутися з необхідністю коригування ФРДО на 30 % або на повний обсяг витрат в операціях із такими контрагентами під час розрахунку податку на прибуток. При цьому в певних випадках компанія може не застосовувати такі коригування, довівши, що умови зазначених операцій відповідають принципу "витягнутої руки". Ця можливість існує для:

– імпорту товарів, у тому числі необоротних активів, робіт і послуг;

– виплати роялті.

Імпорт товарів, у тому числі необоротних активів, робіт і послуг, коригуємо на 30 % у разі придбання в:

1) неприбуткових організацій (крім випадків, коли сума вартості товарів, придбаних у таких організацій, протягом звітного (податкового) року сукупно не перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2017 році – приблизно 80 тисяч гривень)), а також бюджетних установ і неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, якщо участь страховика в такому об'єднанні передбачено як умову проведення його діяльності відповідно до закону;

2) нерезидентів (у тому числі пов'язаних осіб – нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), унесених до переліку держав (територій), затвердженого КМУ (зверніть увагу, що з 1 січня 2018 р. діє новий перелік низькоподаткових юрисдикцій – постанова № 1045);

3) нерезидентів, унесених до переліку організаційно-правових форм КМУ, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок із доходів, отриманих за межами держави реєстрації зазначених нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, у якій вони зареєстровані як юридичні особи (чинний список ухвалено 4 липня 2017 р. – постанова № 480).

Роялті коригуємо на повну суму в разі виплати на користь нерезидентів (у тому числі нерезидентів із низькоподаткових юрисдикцій), що перевищує суму доходів від роялті, збільшену на 4 % чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за даними фінансової звітності за рік, що передує звітному (крім суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері телебачення й радіомовлення відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"), а для банків – в обсязі, що перевищує 4 % доходу від операційної діяльності (за винятком ПДВ) за рік, який передує звітному.

У яких випадках дозволено не коригувати?

Щоб мати можливість не збільшувати свій ФРДО на згадані податкові різниці, необхідно довести відповідність умов операції принципу "витягнутої руки", підготувавши обґрунтування ціноутворення, що є по суті документацією з ТЦУ.

Перевіряти відповідність чи здійснювати коригування на 30 %?

Відповідь залежить від ціни питання, адже вартість операцій може бути порівняно невеликою. Якщо сума коригування податку на прибуток перевищує витрати на підготовку документації, доцільно скористатися цією опцією. Водночас (навіть у випадку невідповідності умов операції імпорту принципу "витягнутої руки") коригування проводять тільки на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю, обчисленою виходячи з рівня ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки". Отже, обґрунтування ціноутворення допоможе уникнути донарахування податку, навіть якщо операція не потрапляє до "ринкового діапазону".

Марія Доля,
консультант групи трансферного ціноутворення KPMG в Україні

Джерело: ЮРЛІГА.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ