Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
До уваги реальних і потенційних власників естонських компаній

Звертаємо увагу реальних і потенційно майбутніх власників естонських компаній: у зв'язку з набранням чинності поправками до Закону про протидію відмиванню грошей і фінансуванню тероризму з 01.09.2018 усі юридичні особи, зареєстровані в Естонії, зобов'язані внести до Комерційного регістру дані про реальних бенефіціарів.

Правління естонської компанії зобов'язане задекларувати в Комерційному регістрі дані свого фактичного бенефіціара протягом 60 днів з моменту набрання чинності новим порядком, тобто не пізніше 01.11.2018.

Юридична особа зобов'язана надати до Комерційного регістру такі дані:

• ім'я, прізвище бенефіціара;

• персональний код і найменування країни, що видала персональний код;

• у разі відсутності персонального коду – дата й місце народження, країна проживання;

• дані про форму/спосіб контролю.

Дані про реального бенефіціара юридична особа надає до Комерційного регістру в один із таких способів:

• за наявності карти е-резидента / карти посвідки на проживання / ID-карти – через електронну систему комерційного регістру;

• у нотаріальній конторі шляхом оформлення нотаріальної заяви.

Згідно із законом санкція за незазначення фактичного бенефіціара або надання неправильних даних становить до 1200 євро для фізичної особи або до 32000 євро для юридичної особи.

Від редакції:

Українські банки повинні актуалізувати інформацію про клієнтів не рідше ніж один раз на три роки.

Регулятор у листі від 16 серпня 2018 року № 25-0008/44785 розглянув питання щодо важливості уточнення інформації про клієнта.

Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" передбачено, що уточнення інформації про клієнта – актуалізація даних про клієнта (зокрема ідентифікаційних) шляхом отримання документального підтвердження наявності (відсутності) у них змін.

Норми, установлені в Положенні про здійснення банками фінансового моніторингу, зобов'язують банки уточнювати інформацію про ідентифікацію та вивчення клієнта:

• не рідше ніж один раз на рік, якщо ризик здійснення клієнтом фінансових операцій з легалізації кримінальних доходів / фінансування тероризму оцінюється банком як високий;

• не рідше ніж один раз на два роки – якщо ризик оцінюється як середній.

Для інших клієнтів строк уточнення інформації не повинен перевищувати трьох років.

Банк самостійно встановлює порядок ідентифікації і верифікації, вивчення та додаткового уточнення інформації про клієнта.

Такий порядок може містити процедури щодо уточнення інформації про фізосіб – клієнтів банку з низьким рівнем ризику. Ідеться про осіб, які мають рахунки виключно для отримання зарплати, пенсійних чи інших соцвиплат.

Ці процедури можуть передбачати використання засобів електронної пошти (наприклад, електронний опитувач), зокрема з використанням ЕЦП/ЕП, або телефонного зв'язку, Call-центру, інших дистанційних каналів, і не передбачати особистої присутності клієнта в банку. Крім того, банки можуть проводити уточнення інформації про фізосіб під час їх особистого звернення до установи банку.

Якщо виникають сумніви стосовно отримання достовірної інформації, банк самостійно приймає рішення щодо необхідність особистої зустрічі з клієнтом для підтвердження чи спростування його даних.

Нацбанк нагадав, що банки повинні приділяти підвищену увагу клієнтам, які здійснюють масштабні схемні фінансові операції і не належать до категорії клієнтів банку з низьким рівнем ризику. При цьому банки мають забезпечити, аби пересічні громадяни, які здійснюють звичайні, не ризикові операції, отримали повний безперешкодний доступ до фінансових продуктів і сервісів.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ