Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
МСБО-амортизація основних засобів: що в податково-прибутковому обліку?

Документ:

Кому читати:

платникам податку на прибуток, які ведуть бухоблік за міжнародними стандартами

Що сталося:

податківці пояснили, як призупинення амортизації ОЗ за правилами МСБО впливає на їх податковий облік

Якщо говорити про міжнародні правила бухобліку, порядок нарахування амортизації ОЗ визначає МСБО 16. Зокрема, у п. 55 цього стандарту встановлено, що амортизувати актив починають з моменту, коли він стає придатним для використання, і припиняють на одну з двох дат, яка настає раніше:

• на дату, з якої актив класифікують як утримуваний для продажу (або зараховують до ліквідаційної групи, що класифікують як утримувану для продажу) згідно з МСФЗ 5;

• на дату, з якої припиняють визнання активу.

Амортизацію не припиняють, якщо актив не використовують або він вибуває з активного використання, доки його повністю не амортизують.

При цьому зупинення амортизації на період виведення ОЗ із експлуатації не передбачено.

Зважаючи на це, податківці запевняють, що об'єкти ОЗ не припиняють амортизувати в податковому обліку, якщо цього не було зроблено в бухгалтерському (навіть у разі виведення таких активів з експлуатації у зв’язку з консервацією, капремонтом, модернізацією, модифікацією). Єдина вимога – ОЗ при цьому мають бути "виробничими".

...якщо на основні засоби, які призначені для використання в господарській діяльності платника податку, в бухгалтерському обліку не припиняється нарахування амортизації на період виведення їх з експлуатації у зв’язку з консервацією, капітальним ремонтом, модернізацією, модифікацією, добудовою, дообладнанням, реконструкцією та іншим поліпшенням основних засобів, то в податковому обліку на них також буде нараховуватись амортизація.

(ІПК ДФСУ від 19.07.2018 р. № 3171/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

Матеріал надано редакцією модуля БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ