Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Фінзвітність подаємо по-новому: Порядок № 419 обзавівся свіжою редакцією

Документ:

Кому читати:

суб'єктам господарювання, які складають і подають фінансову звітність

Що сталося:

Уряд має намір привести Порядок № 419 у відповідність до оновленого Закону про бухоблік

Набирає чинності:

з 14.07.2018, крім абз. 8 п. 1 змін, який набирає чинності з 1 січня 2019 року

Отже, як і було заплановано, Порядок № 419 підкоригували відповідно до сучасних норм Закону про бухоблік.

Відтепер у цьому Порядку можна буде віднайти, зокрема, такі вимоги:

1) поряд з ПАТ, банками, страховиками й кредитними спілками фінзвітність (у т. ч. консолідовану) за МСФЗ повинні будуть подавати:

• підприємства – емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до торгів на фондових біржах або щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію;

• підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення;

• підприємства, які відповідно до Закону про бухоблік належать до великих підприємств;

• підприємства, які провадять господарську діяльність за такими видами:

– надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення (розділ 64 КВЕД ДК 009:2010);

– недержавне пенсійне забезпечення (група 65.3 КВЕД ДК 009:2010);

– допоміжна діяльність у сферах фінансових послуг і страхування (розділ 66 КВЕД ДК 009:2010), за винятком допоміжної діяльності у сфері страхування та пенсійного забезпечення (група 66.2 КВЕД ДК 009:2010);

2) фінзвітність (у т. ч. консолідовану), складену на основі відповідної таксономії за МСФЗ у єдиному електронному форматі, визначеному Мінфіном, слід подавати до центру збору фінзвітності, операційне управління яким здійснюватиме НКЦПФР.

При цьому датою подання фінзвітності в єдиному електронному форматі вважатиметься дата одержання електронного повідомлення про отримання центром збору фінансової звітності такої фінансової звітності, а для розпорядників бюджетних коштів і фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування – дата отримання повідомлення від Казначейства про подання звітності;

Зміни, що стосуються підготовки електронної фінзвітності за МСФЗ-таксономією, запрацюють з 1 січня 2019 року.

3) підприємства (крім бюджетних установ, мікропідприємств і малих підприємств) повинні подавати разом з річною фінзвітністю звіт про управління (у т. ч. консолідований у разі потреби);

4) підприємства, що здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення або заготівлі деревини та при цьому становлять суспільний інтерес, готуватимуть разом із річною фінзвітністю звіт про платежі на користь держави (у т. ч. консолідований, якщо треба);

5) річну фінзвітність (зокрема звіт про управління, звіт про платежі на користь держави, а також їх консолідовані версії) має бути оприлюднено разом з аудиторським звітом на веб-сторінці або веб-сайті підприємства (у повному обсязі);

В оновленому Порядку № 419 уточнено, що проміжною фінзвітністю вважається звітність, складена за I квартал, I півріччя, дев'ять місяців. При цьому в комплект входять лише баланс та звіт про фінрезультати.

6) Фонди соцстраху та ПФУ мають звітувати так: проміжну фінзвітність подають не пізніше ніж 10 числа другого місяця, що настає за звітним кварталом, а річну – не пізніше ніж 15 березня року, що настає за звітним роком.

При цьому строки подання й оприлюднення фінзвітності для всіх інших юросіб залишено без змін;

7) підприємства, які переходять на складання фінзвітності та консолідованої фінзвітності за МСФЗ, повинні попередити про такий перехід Держстатистики відповідним листом у ті самі строки, що й звітність.

Довідку про згоду надання даних з фінансової звітності підприємства органам державної влади скасовано (раніше вона була додатком до вказаного Порядку).

Матеріал надано редакцією модуля БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ