Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Brexit-наслідки для міжнародних бізнес-структур

Національне законодавство низки країн уже виключає справляння податку у джерела: наприклад, щодо дивідендів (Кіпр, Угорщина), стосовно відсотків і роялті (Нідерланди, Люксембург, Швеція).

29 березня 2019 року UK виходить з ЄС, хоча й досі не відома точна форма Brexit (оскільки жодна держава – член ЄС раніше не покидала Євросоюз, процедура виходу на практиці не перевірялася).

Але певні податкові наслідки Brexit зрозумілі вже зараз: втрачають пряму дію важливі ЄС-директиви, що виключають необхідність утримання податку у джерела між пов'язаними компаніями з різних країн ЄС, – "Про материнські та дочірні компанії" (Директива 2011/96/ЄC) і "Про відсотки та роялті" (Директива 2003/49/ЄС).

Норми зазначених директив не застосовуватимуться стосовно британських компаній, поки ЄС та UK не підпишуть які-небудь окремі угоди, що регулюють ці питання. Залишиться керуватися тільки чинними угодами Великобританії про уникнення подвійного оподаткування, які не скасовують податок у джерела, але можуть значно знизити його ставки в операціях між європейськими та британськими компаніями.

Звертаємо увагу на те, що національне законодавство низки країн уже виключає справляння податку у джерела: наприклад, щодо дивідендів (Кіпр, Угорщина), стосовно відсотків і роялті (Нідерланди, Люксембург, Швеція).

Для вихідних дивідендів у разі британських дочірніх компаній нічого не зміниться, оскільки британське законодавство й так не передбачає необхідності утримання податку у джерела для виплати дивідендів, за винятком випадків з іпотечними інвестиційними трастами.

Тож, якщо у ваших бізнес-моделях наявні британські холдинги та/або дочірні компанії, а також британські компанії, які отримують процентні виплати за позиками або суми роялті за ліцензійними угодами, у найближчі півроку вам доцільно задуматися над можливим переглядом бізнес-моделі й необхідністю трансформації корпоративної структури бізнесу.

Крім того, найбільшого впливу виходу UK з ЄС зазнає ПДВ, як майже повністю гармонізований податок, регулювання якого здійснюється директивами та регламентами ЄС. Норми права ЄС більше не матимуть прямої дії на території Великобританії, і останній потрібно буде впроваджувати паралельну систему оподаткування ПДВ. Це, безумовно, спричинить необхідність зміни технічних правил, наприклад методів отримання повернення ПДВ від європейських податкових органів.

UK, напевно, буде змушена впроваджувати ввізний ПДВ у разі імпорту на свою територію товарів з ЄС, а також втратить доступ до європейських механізмів "одного вікна", що дають змогу усунути необхідність реєструватися з метою оподаткування ПДВ у 28 податкових юрисдикціях. Тобто для випадків дистанційної торгівлі, електронних, телекомунікаційних і радіомовних послуг британським компаніям, мабуть, доведеться реєструватися платниками ПДВ у кожній країні, де буде широка споживча база.

Нівелювати до певної міри негативні податкові наслідки може зниження загальної ставки корпоративного податку до 17 % у 2020 році.

Ділимося корисним посиланням на сайт англійських колег з описом питань правових наслідків Brexit і рекомендацій щодо їх вирішення для низки галузей економіки.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ