Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
День Бухгалтера та Аудитора – 2018!

Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України ініціювала свято, яке підготувала й провела за підтримки Спілки аудиторів України (САУ) та компанії ЛІГА:ЗАКОН – української ІТ-компанії, провідного розробника інформаційно-правових систем, рішень і сервісів під однойменним брендом.

Не вперше відкриває свої гостинні двері Український Дім для представників бухгалтерської професії, які саме в липні відзначають своє професійне свято. Однак сьогодні вперше святкували День бухгалтера та аудитора, оскільки 20 квітня 2018 року було внесено зміни до Указу Президента України від 18.06.2004 р. № 662 "Про День бухгалтера" і саме до його назви. Наразі назва Указу звучить так: "Про День бухгалтера та аудитора". Отже, починаючи з 2018 року 16-го липня відзначатимуть своє професійне свято не лише бухгалтери, а й аудитори.

Звичайно, таким подіям, які стали підставою для напрацювання об'єднувальної платформи, передувала величезна робота вітчизняних професійних організацій, урядових регуляторів, міжнародних організацій. Одним із найважливіших очільників усього процесу змін, які спостерігаються сьогодні, є Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ). Саме ФПБАУ, яка є членом Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC), своїми послідовними кроками залучала зацікавлених стейкхолдерів до розвитку професії у напрямі європейських і світових вимог.

Значну роботу в цьому напрямі здійснив Світовий банк, який у 2013 році започаткував програму STAREP "Сприяння розвитку обліку, аудиту та звітності в країнах Східного партнерства". Головною метою цієї програми є спрямування організацій практикуючих бухгалтерів і аудиторів, які займаються питаннями освіти, визначити пріоритетні напрями, що потребують особливої уваги в подальшому на національному та регіональному рівнях. У центрі уваги були питання, пов'язані з роботою університетського сектору, що вимагають більшого розуміння необхідності інтеграції вищої освіти з роботою професіоналів у галузі бухгалтерського обліку. При цьому особливу увагу має бути приділено розробленню навчальних програм для спеціальностей обліку, аудиту й фінансового менеджменту, що допомагатиме випускникам вищих навчальних закладів мати певні переваги в перспективах працевлаштування та визнання на міжнародному рівні.

Сьогодні можна вже впевнено сказати, що докладені зусилля дають свої відчутні результати, які стосуються і бухгалтерського, і аудиторського секторів.

Змінюється законодавство з аудиторської діяльності, змінюються навчальні програми закладів вищої освіти, які готують фахівців з обліку, аудиту й оподаткування, зростає розуміння ролі професійних організацій у підготовці фахівців-професіоналів на всіх рівнях їхнього розвитку.

Наразі підготовлено вітчизняну сертифікаційну програму (CPA-Ukraine), за якою сертифікуватимуть фахівців з обліку й аудиту та яку визнаватимуть міжнародні професійні організації.

Сьогоднішнє свято, яке традиційно ініціювала Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, було підготовлене й проведене за підтримки Спілки аудиторів України (САУ) та компанії ЛІГА:ЗАКОН – української ІТ-компанії, провідного розробника інформаційно-правових систем, рішень і сервісів під однойменним брендом.

Саме тому урочисто відкрили святкування і проголосили перші привітання з Днем бухгалтера та аудитора Петро Кричун, Президент ФПБАУ, Наталія Гаєвська, Президент САУ, Юрій Циганок, керівник департаменту бухгалтерського напряму компанії ЛІГА:ЗАКОН.

Вітальні слова звучали від Президента і Прем'єр-міністра України, від представників Міністерства фінансів і Ради Національного банку, Аудиторської палати України та ще багатьох установ і організацій, які завітали особисто на професійне свято та щиро вітали бухгалтерів і аудиторів.

З привітанням до спільноти й очікуваннями щодо розвитку професії поділилася керівник робочої групи з підготовки консолідації професій бухгалтера й аудитора, Голова Наглядової Ради ФПБАУ, Президент міжнародної аудиторської компанії BDO Алла Савченко.

А потім усі, хто був присутній у концертній залі, стали не лише слухачами, а й учасниками чудового концерту джазової групи Frankyjazz – команди неперевершених музикантів і неймовірних вокалістів – Маргарити Мелешко та Віталія Костенка.

Організатори нинішнього свята започаткували новий трендовий захід – благодійний аукціон. Для початку було запропоновано один лот (придбав один із професіоналів, присутній у залі) – художнє полотно глибокого філософського змісту, автором якого є Тетяна Каменська, Голова Аудиторської палати України. А ще (і це вже традиційно) розігрувалося чимало призів у вигляді фінансових бестселерів, кондитерських і косметичних наборів, аксесуарів для подорожей.

Ну і, звичайно ж, фуршет – спілкувалися, обмінювалися думками, дискутували, мріяли й будували плани на майбутнє.

Ведучими сьогоднішнього дійства були прекрасна Галина Потопальська, неперевершений Сергій Поліщук, позитивно-креативний і непередбачуваний Юрій Циганок.

Із професійним святом ВАС, друзі – бухгалтери й аудитори, викладачі й студенти, професіонали і всі здобувачі, загалом, усі причетні – будьте щасливими у своїй неймовірній професії!

Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України щиро дякує партнерам та учасникам за організацію та проведення на національному рівні святкового заходу на честь представників бухгалтерської професії!

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ