Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Набрав чинності Закон про ТОВ

Закон набрав чинності 17 червня, крім окремих положень.

17 червня набрав чинності Закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", який визначає правовий статус ТОВ і ТДВ, порядок їх створення, діяльності та припинення, права й обов'язки їх учасників. Через рік почне діяти ч. 2 ст. 23 Закону щодо виключення померлого (такого, що припинився) учасника, який мав більш як 50 %, якщо спадкоємці не подали заяву про вступ до товариства.

Відповідно втратив чинність Закон "Про господарські товариства" в частині, що стосується товариств із обмеженою відповідальністю й товариств із додатковою відповідальністю.

У загальних положеннях передбачено, що учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов'язаннями в межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників. Товариство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями всім належним йому майном. Товариство не відповідає за зобов'язаннями своїх учасників. Кількість учасників товариства не обмежується.

Протягом року з дня набрання чинності Законом положення статуту товариств діють у частині, що відповідає законодавству станом на 17 червня. Водночас це не передбачено після внесення змін до статуту.

До внесення відповідних змін до Господарського процесуального кодексу України під час розгляду справ, відкритих за позовними вимогами про переведення на себе прав і обов'язків покупця частки (частини частки) у разі порушення переважного права учасника товариства, застосовують такі правила:

1) позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду кошти в розмірі, сплаченому покупцем на виконання договору купівлі-продажу частки (частини частки), визначеному в ухвалі суду;

2) невиконання вимоги про внесення грошових коштів на депозитний рахунок суду є підставою для залишення позову без розгляду;

3) суд у своєму рішенні вирішує питання про перерахування грошових коштів, унесених на депозитний рахунок суду, покупцеві або про їх повернення.

Товариства з обмеженою відповідальністю й товариства з додатковою відповідальністю звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін до статуту у зв'язку з приведенням його у відповідність із цим Законом до 17 червня 2019 року.

Нагадаємо, Закон прийняла Верховна Рада 6 лютого. До законопроекту було подано близько 500 правок. Комітет урахував 360 із них. Роботу над законопроектом вели з весни 2016 року.

Джерело: ЮРЛІГА

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ