Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Чи вважаються контрольованими операції сільгоспвиробника під час перебування на спрощеній системі

Державна фіскальна служба в індивідуальній податковій консультації від 21.03.2018 р. № 1153/6/99-99-15-02-02-15/ІПК надала пояснення стосовно того, чи визнаватимуть господарські операції сільськогосподарського товаровиробника – платника єдиного податку четвертої групи з реалізації продукції на експорт контрольованими.

Визнання господарських операцій контрольованими здійснюють для цілей нарахування податку на прибуток підприємств у разі, якщо вони впливають (можуть впливати) на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків (пп. 39.2.1.1, пп. 39.2.1.4 Податкового кодексу України; надалі – ПКУ).

Водночас платників єдиного податку четвертої групи – сільгосптоваровиробники звільнено від обов'язку нараховувати, сплачувати й подавати податкову звітність із податку на прибуток підприємств (п. 297.1 ПКУ).

Отже, господарські операції такого сільгоспвиробника з реалізації сільськогосподарської продукції на експорт не впливають та не можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств, оскільки платник звільнений від обов'язку нараховувати, сплачувати й подавати податкову звітність із цього податку.

Таким чином, господарські операції сільськогосподарського товаровиробника, які він здійснив під час перебування на спрощеній системі оподаткування, не є контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ