Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Коригування фінрезультату за товарами, придбаними в нерезидента

Державна фіскальна служба України нагадала про необхідність проведення коригування фінансового результату за товарами, які придбано в нерезидентів, зареєстрованих у державах (на територіях), унесених до Переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим пп. 39.2.1.2 Податкового кодексу України.

Відповідно до пп. 140.5.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшують на суму 30 % вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт і послуг (крім операцій, зазначених у п. 140.2 та пп. 140.5.6 ПКУ, а також операцій, які визнано контрольованими згідно зі ст. 39 ПКУ), придбаних, зокрема, у нерезидентів (у тому числі в пов’язаних осіб – нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), унесених до Переліку.

З 07.03.2018 до Переліку внесено зміни: вилучено Грузію, Республіку Естонія, Латвійську Республіку, Республіку Мальта й Угорщину.

З урахуванням положень пп. 140.5.4 ПКУ для збільшення на суму 30 % вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт і послуг, застосовують чинний на час здійснення таких господарських операцій Перелік, який затверджено Кабінетом Міністрів України.

Для визначення звітного (податкового) періоду, за результатами якого проводять коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають за операціями з придбання товарів, у тому числі необоротних активів, робіт і послуг у нерезидентів, треба враховувати момент набуття права власності за договором.

Згідно зі ст. 334 Цивільного кодексу України право власності в набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

Щоб застосувати пп. 140.5.4 ПКУ платник податків збільшує фінансовий результат до оподаткування на суму 30 % вартості придбаних товарів, у тому числі необоротних активів, робіт і послуг у нерезидентів, яких зареєстровано в державах (на територіях), унесених до Переліку, чинного на час здійснення таких господарських операцій, за результатами податкового (звітного) періоду, у якому здійснюється перехід права власності на товари, у тому числі необоротні активи, або складається акт чи інший документ, оформлений відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг. При цьому враховують вартість товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у нерезидентів, зареєстрованих у державах (Грузія, Республіка Естонія, Латвійська Республіка, Республіка Мальта та Угорщина), унесених до Переліку з 01.01.2018 по 06.03.2018 (включно).

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ