Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Самостійне коригування ціни контрольованих операцій і сум податкових зобов'язань

Згідно з пп. 39.5.4.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі застосування платником податків під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу "витягнутої руки", платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції та сум податкових зобов'язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.

Податкові зобов'язання розраховують відповідно до:

– максимального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна / показник рентабельності контрольованої операції були вищими за максимальне значення діапазону цін (рентабельності); та/або

– мінімального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна / показник рентабельності контрольованої операції були нижчими за мінімальне значення діапазону цін (рентабельності).

Сума податкового зобов'язання, розрахованого за результатами самостійного коригування, підлягає сплаті в строки, визначені ст. 57 ПКУ.

У разі проведення платником податку самостійного коригування відповідно до пп. 39.5.4 ПКУ подається додаток ТЦ "Самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов'язань платника податку" (далі – Додаток ТЦ) до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація).

Додаток ТЦ платник податку може подавати і як звітний (звітний новий), і як уточнюючий.

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ПКУ, зокрема надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати й штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання уточнюючого розрахунка. Цей штраф не застосовують у разі подання уточнюючого розрахунка до Декларації за попередній податковий (звітний) рік із метою здійснення самостійного коригування згідно з ст. 39 ПКУ в строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним (абз. 3 – 4 п. 50.1 ПКУ).

Отже, якщо виправлення показників Додатка ТЦ здійснюють в уточнюючій Декларації, то правильні значення коригування ціни під час продажу/придбання товарів (робіт, послуг) відображають у рядках 15 та 17 Додатка ТЦ із подальшим їх відображенням у рядках 3.1.3 ТЦ та 3.1.4 ТЦ Додатка РІ "Різниці" уточнюючої Декларації.

На підставі порівняння податкового зобов'язання такої Декларації та уточнюючої Декларації визначають суми збільшення податкового зобов'язання, пені та штрафу, які відображають у частині "Виправлення помилок" (рядки 26, 29 та 30) Декларації.

У разі виправлення показників Додатка ТЦ в уточнюючій Декларації за попередній податковий (звітний) рік у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним, платник податку не нараховує та не відображає суми пені та штрафу в рядках 29 та 30 Декларації.

Разом із уточнюючою Декларацією платник податку має право надати до контролюючого органу доповнення з поясненням проведених виправлень.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ