Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Не пропустіть! Зміни в податкових конвенціях

Нові податкові конвенції підписано між Кіпром і Великобританією та Україною та Катаром. Разом з цим Кабмін схвалив проект Протоколу між Урядом України та Швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до спільної податкової Конвенції. Детальніше про зміни – у матеріалі.

Україна та Катар

20 березня 2018 р. відбулося підписання Угоди між Урядом України та Урядом Держави Катар про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї.

Оподаткування за проектом Угоди (відповідає вимогам Модельної конвенції ОЕСР):

дивіденди: загальна ставка – 10 %; 5% – для дивідендів, які отримує компанія, що володіє не менш ніж 10 % капіталу компанії, яка такі дивіденди виплачує;

проценти: загальна ставка – 10 %; 5% – для процентів, що сплачуються у зв'язку з продажем в кредит промислового, комерційного або наукового обладнання;

• щодо будь-якої позики, яку надає банк, 0 %; 0 % – для процентів, фактичним власником яких є Договірна Держава, адміністративно-територіальна одиниця, місцеві органи влади або Центральний банк;

роялті: загальна ставка – 10 %; 5 % – для роялті щодо авторських прав на наукові твори, патенту, торгової марки, таємної формули, процесу або інформації щодо промислового, комерційного чи наукового досвіду.

Для ратифікації Угоди та Протоколу обидві держави мають виконати необхідні внутрішньодержавні процедури.

Підписання Угоди та Протоколу до неї спрямовано на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн. Подальша ратифікація документів створить сприятливі умови для інвесторів України та Держави Катар, стимулюватиме ділову ініціативу підприємців, створить механізми для поліпшення співпраці між податковими органами обох держав і забезпечить обмін податковою інформацією.

Кіпр і Великобританія

23 березня 2018 р. Республіка Кіпр та Об'єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії підписали нову Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та Протокол до неї, яка замінює Конвенцію, підписану між цими країнами ще в 1974 році. Очікується, що нову Конвенцію незабаром буде ратифіковано, тож вона набере чинності для Кіпру з першого січня наступного календарного року після ратифікації, а для Великобританії

(і) щодо податку на репатріацію стосовно сум, сплачених або нарахованих на 1 січня наступного календарного року або нарахованих після цієї дати;

(іі) стосовно податку на прибуток та податку на прибуток від капіталу – з наступного 6 квітня, та

(ііі) щодо корпоративного податку для будь-якого фінансового року, що починається на дату або після наступного 01 квітня.

Нова Конвенція загалом ґрунтується на Модельній конвенції ОЕСР з деякими змінами.

У випадку з Великобританією ця Конвенція поширює свою дію на податок на прибуток, корпоративний податок і податок на приріст капіталу, тоді як стосовно Кіпру вона діє щодо корпоративного податку та податку на доходи фізичних осіб, податку з оборони й податку на приріст капіталу.

Конвенція передбачає нульову ставку податку на репатріацію в разі виплати дивідендів, якщо одержувач є фактичним власником доходу, за винятком окремих випадків, коли дивіденди виплачують із доходів.

Немає податку щодо відсотків і роялті, якщо одержувач процентів або роялті є фактичним власником такого доходу.

Прибуток від продажу нерухомого майна компаній оподатковується в країні, де розташоване таке майно.

Конвенція передбачає обмеження в застосуванні пільг, а саме: пільги не надаватимуться, якщо є підстави зробити висновок, що отримання такої вигоди є однією з головних цілей будь-якої угоди чи операції, яка прямо або побічно призвела до цієї вигоди.

Джерело: http://www.bakertilly.ua

Україна та Швейцарія

Кабінет Міністрів схвалив проект Протоколу між Урядом України та Швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до Конвенції між Урядом України та Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал.

Проект Протоколу, який підготовлено відповідно до Модельної конвенції ОЕСР, передбачає:

– збільшення розміру ставок оподаткування процентів і роялті – з 0 % до 5 %;

– удосконалення процедури взаємного узгодження (вирішення податкових спорів) за допомогою арбітражу;

– значне розширення можливостей Договірних Держав стосовно обміну податковою інформацією без застережень щодо вимог національного податкового інтересу чи банківської таємниці.

Джерело: Урядовий портал

Нагадаємо, Україна та Нідерланди теж вдосконалили механізм уникнення подвійного оподаткування, про що ми писали раніше.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ