Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Переглянуті Концептуальні основи МСФЗ

Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності випустила переглянуту версію Концептуальних основ, що лежать в основі МСФЗ. У Концептуальних основах містяться фундаментальні концепції фінансової звітності, що спрямовують IASB у розробленні стандартів. Це забезпечує концептуальну послідовність обліку схожих між собою транзакцій, а також слугує джерелом корисної інформації для інвесторів та інших категорій користувачів.

"Основи" допомагають компаніям у розробленні власних облікових політик, якщо в МСФЗ прямо не обумовлено порядок обліку тієї чи іншої транзакції, а всі користувачі звітності в цілому краще розуміють міжнародні стандарти.

До переглянутої версії "Основ" уходять також: нова глава з вимірювань, керівництво з підготовки звітності за фінансовими результатами, уточнені визначення (зокрема, визначення зобов'язань), прояснення в низці важливих галузей на зразок керівництва відповідальності ("stewardship"), обережності, невизначеності вимірювань у фінансовій звітності.

Ганс Гугерворст (Hans Hoogervorst), голова IASB, говорить: "Переглянуті Концептуальні основи значно допоможуть Раді в розробленні МСФЗ. Вони також допоможуть іншим стейкхолдерам краще розуміти концепції, що лежать в основі стандартів".

Крім цього, Рада з МСФЗ також унесла зміни до посилань на Концептуальні основи в самих стандартах, оскільки колишні посилання, ясна річ, вели до більш старої їхньої версії.

Коментар від голови IASB Ганса Гугерворста

IASB щойно опублікував оновлену версію своїх Концептуальних основ, які є дуже важливим для IASB документом, оскільки містять базові концепції та принципи в основі стандартів, що він розробляє. У дуже рідкісних випадках, коли певну бізнес-транзакцію прямо не обумовлюють наші стандарти, компаніям слід використовувати Концептуальні основи як орієнтир, щоб відзвітуватися за цією транзакцією. Також важливо розуміти, що Концептуальні основи лежать в основі розроблюваних IASB стандартів і ніколи не замінюють їх собою.

IASB прийняв рішення переглянути їх, оскільки раніше були певні прогалини в колишній версії Концептуальних основ і деякі просто вимагали оновлення. Одна зі значних прогалин у поки ще чинній версії полягає в тому, що в нас не було окремої глави з вимірювань – не було ніякого керівництва щодо того, наприклад, коли використовувати історичну вартість, а коли застосовувати облік на основі справедливої вартості. В оновленій версії Концептуальних основ цю прогалину усунено.

Ба більше, я вважаю, що тепер, коли люди будуть читати Концептуальні основи, їм стане максимально зрозуміло, що Рада розглядає звіт про доходи як не менш важливий, ніж балансовий звіт. Крім того, вони дають Раді чітку вказівку, що інший сукупний дохід можна використовувати в стандартах тільки у виняткових випадках.

Додатково, Рада також покращила деякі визначення. Зокрема, тепер у нас більш точне визначення того, що таке зобов'язання. Це допоможе Раді в майбутній роботі над стандартами.

Далі ми також усунули деяке нерозуміння, створене попередньою версією Концептуальних основ. Попередня версія змусила людей уважати, що, на думку Ради, концепція обережності ("prudence") не є важливою і що ми також не стежили за важливістю концепції відповідального керівництва ("stewardship"). Уважаю, з новою версією Концептуальних основ це нерозуміння зникне, оскільки й обережності, й відповідальному керівництву ми виділили в ній адекватне місце.

Рада почне користуватися "Основами" з першого ж дня, і я вірю, що це дасть нам змогу краще розробляти стандарти. Компанії, які використовують Концептуальні основи для формулювання однієї або кількох облікових політик, зобов'язані будуть почати їх застосовувати тільки з 2020 року.

Протягом роботи над проектом мене вражало, як багато людей зацікавлено в тому, щоб теж зробити свій внесок у Концептуальні основи, тому, думаю, що для вас цей документ буде дуже цікавим для читання.

Джерело: GAAP.RU

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ