Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Печатки в банківському секторі поступово зникають

Про те, що печатка – це атавізм із радянських часів, відомо кожному. Процес їх скасування запущено вже давно. Але цього року законодавці остаточно скасували печатки як інструмент засвідчення документів. Наприклад, чиновника можуть навіть оштрафувати за відмову прийняти документи без печатки.

Нацбанк продовжує спрощувати умови роботи для бізнесу та банків відповідно до вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями" від 23.03.2017 р. № 1982-VIII. З цією метою буде внесено зміни до низки нормативно-правових актів НБУ.

Валютні операції – без печатки

Клієнти вповноважених банків, що мають намір здійснити валютну операцію, можуть не засвідчувати печатками документи, які вони подають для проведення цих операцій. Також не вимагатимуть засвідчення печатками документів, поданих до НБУ.

Окрім цього, у низці випадків скасовано вимогу щодо нотаріального засвідчення оригіналів або копій документів, які стосуються проведення валютних операцій. Водночас нотаріальне засвідчення перекладу договорів та інших документів, які банки та їхні клієнти подають до НБУ, залишається обов'язковим.

Перелічені вище моменти встановлено постановою "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 10.10.2017 р. № 102, яку введено в дію з 13 жовтня 2017 р.

Чек також не пропечатуємо

З 01.11.2017 визначено, що відбиток печатки клієнта на грошовому чеку відтепер не є обов'язковим. Відповідні норми передбачено постановою Правління НБУ від 26.10.2017 р. № 107 (далі – Постанова № 107), якою внесено зміни в Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні (затверджено постановою Правління НБУ від 01.06.2011 р. № 174).

Постановою № 107, крім того, передбачено єдині характеристики пакувального матеріалу, використовуваного для упаковки банкнот і монет, а також оновлено вимоги щодо вкладання монет в упаковку.

До того ж уточнено строки передавання банками статистичної звітності й сумнівних банкнот на дослідження, що пов'язано з трансформаційними процесами, які відбуваються в НБУ.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ