Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Чи застосовуються коригувальні різниці до операцій з нерезидентом, які не є контрольованими

ДФС надала роз'яснення щодо коригування фінансового результату відповідно до п. 140.5 ПКУ в разі, якщо операції з нерезидентом не є контрольованими.

Коригування фінрезультату за операціями з ТЦУ відбувається за правилами, визначеними п. 140.5 ПКУ, а саме – фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується, зокрема:

• на суму перевищення ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки", над договірною (контрактною) вартістю реалізованих товарів (робіт, послуг) при здійсненні контрольованих операцій у випадках, визначених ст. 39 ПКУ (пп. 140.5.1 ПКУ);

• на суму перевищення договірної (контрактної) вартості придбаних товарів (робіт, послуг) над ціною, визначеною за принципом "витягнутої руки", при здійсненні контрольованих операцій у випадках, визначених ст. 39 ПКУ (пп. 140.5.2 ПКУ);

• на суму 30 % вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, зазначених у п. 140.2 та пп. 140.5.6 ПКУ, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст. 39 Кодексу), придбаних, зокрема, у нерезидентів (у тому числі пов'язаних осіб – нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), зазначених у пп. 39.2.1.2 ПКУ (пп. 140.5.4 ПКУ).

Водночас платник податку може не коригувати фінансовий результат до оподаткування, якщо операція:

• є контрольованою та сума таких витрат відповідає рівню звичайних цін, що обґрунтовано у звіті про контрольовані операції та відповідній документації;

• не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податків за правилами звичайних цін згідно зі ст. 39 ПКУ, але без подання звіту.

Фіскали в ІПК від 08.09.2017 р. № 1878/6/99-99-15-02-02-15/ІПК повідомили:

оскільки вартісні критерії контрольованих операцій установлені в розрахунку на рік, то платник податків, який не здійснював контрольованої операції, може прийняти рішення про незбільшення фінансового результату згідно з пп. 140.5.4 ПКУ лише за підсумками відповідного податкового (звітного) року.

Обґрунтування, що операція не є контрольованою та сума витрат підтверджується платником податків за правилами звичайних цін відповідно до ст. 39 ПКУ, надається зазначеним вище платником на запит контролюючого органу під час проведення документальної перевірки за звітний період, за підсумками якого платником податку прийнято рішення про незбільшення фінансового результату.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ