Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Чи коригувати фінрезультат на суму знецінення фінансової інвестиції в дочірнє підприємство

Податківці прокоментували особливості коригування фінансового результату до оподаткування на суму знецінення фінансової інвестиції в дочірнє підприємство (володіння пакетом акцій), що обліковувалась за собівартістю згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності.

Коригування фінрезультату податкового (звітного) періоду, зокрема його збільшення на суму втрат від інвестицій в асоційовані, дочірні та спільні підприємства, розрахованих за методом участі в капіталі або методом пропорційної консолідації, передбачено пп. 140.5.3 ПКУ.

Фінансові інвестиції – господарські операції, що передбачають придбання корпоративних прав, цінних паперів, деривативів та/або інших фінансових інструментів (пп. "б" пп. 14.1.81 ПКУ).

Податківці в ІПК від 02.11.2017 р. № 2486/6/99-99-15-02-02-15/ІПК зауважили:

ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму знецінення фінансової інвестиції в дочірнє підприємство, якщо така фінансова інвестиція не обліковується за методом участі в капіталі або методом пропорційної консолідації та оцінюється за її собівартістю згідно міжнародних стандартів фінансової звітності.

Таку операцію відображають у складі фінрезультату до оподаткування відповідно до правил бухобліку.

У разі якщо платник податку виявляє допущені помилки під час складання раніше поданої ним податкової звітності, то такі помилки він може виправити шляхом подання уточнюючого розрахунку чи в складі декларації, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому таку помилку допущено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ