Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Правила щодо уникнення подвійного оподаткування з Великобританією та Туреччиною оновлять

Міністри фінансів України, Великобританії та Туреччини підписали відповідні протоколи про ухвалення змін 10 жовтня 2017 року.

Міністерство фінансів повідомило про укладення протоколів, що спрямовано на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях країн.

Це досягатиметься як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною і Великобританією та між Україною і Туреччиною залежно від місця їхнього виникнення, так і шляхом зарахування до податкових зобов'язань платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави.

Це дасть змогу:

• запобігати ухиленням від сплати податків з одночасним зменшенням тиску на законослухняних платників податків;

• усунути податкову дискримінацію;

• створити механізми щодо покращення співпраці між податковими органами України, Великобританії та Туреччини шляхом установлення процедур взаємного узгодження спірних питань;

• забезпечити обмін податковою інформацією.

Що зміниться в Угоді з Великобританією

Безпосередньо Протокол змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії передбачає таке:

• оподаткування дивідендів за ставкою 5 %, якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша, ніж партнерство), що володіє безпосередньо щонайменше 20 % капіталу компанії, яка виплачує дивіденди, та підвищено ставку з 10 до 15 % – у решті випадків;

• збільшено розмір ставки оподаткування процентів – з 0 до 5 %;

• збільшено розмір ставки оподаткування роялті – з 0 до 5 %;

• нову редакцію статті про обмін інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей Договірних Сторін щодо обміну податковою інформацією.

Що зміниться в Угоді з Туреччиною

Протокол із Турецькою Республікою передбачає:

• розширення терміна "резидент" відповідно до положень модельної Конвенції ОЕСР;

• нову редакцію статті про обмін інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією без застережень щодо вимог національного податкового інтересу чи банківської таємниці;

• нову статтю про допомогу у стягненні податків, згідно з якою Договірні Держави надаватимуть одна одній допомогу у стягненні податкових заборгованостей.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ