Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Doing Business - 2018. Що змінилося в Україні за роки реформ

Україні вдалося піднятися на 4 позиції та посісти 76-те місце в щорічному рейтингу легкості ведення бізнесу

Україна посіла 76-те місце в черговому рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business - 2018. Порівнюючи з минулим роком, країна піднялася на 4 позиції. Ще влітку перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки Степан Кубів прогнозував зростання на 15 – 20 сходинок. На початку тижня Петро Порошенко анонсував нинішній результат, але не дав йому жодних оцінок. "Продовжуємо реформувати країну", – написав Президент у своєму Facebook.

Що не дозволило Україні опуститися в рейтингу та чому зростання виявилося нижчим за прогнози голови МЕРТ? LIGA.net вибрала найцікавіші факти про результати України в Doing Business - 2018.

Що змінилося за рік

1. Звіт за підсумками 2017 року свідчить про те, що суттєво спростилася процедура отримання дозволів на будівництво – тут Україна піднялася на 105 позицій.

2. Триває виведення з тіні податків – +41 позиція за рік.

3. У загальному тексті звіту (не враховуючи таблиць із результатами) Україну згадують двічі. Зокрема, зазначають досягнення країни в здешевленні вартості будівництва через істотне зниження обов'язкових внесків до соціальної й інженерно-транспортної інфраструктури. Крім того, Україна (разом із ще десятьма країнами – Коста-Рікою, Джибуті, Грузією, Індією, Казахстаном, Люксембургом, Пакистаном, Руандою, Саудівською Аравією і Таїландом) фігурує серед тих, хто покращив показник відповідальності топ-менеджерів і легкості виплат акціонерам.

Роки рішучих реформ

1. За 2014 – 2017 роки Україна піднялася в рейтингу на 20 позицій. Найбільш суттєві покращення відбулися в сфері оподаткування – +65 позицій за 4 роки і в підключенні до електромереж – +57 позицій.

2. Поліпшилася ситуація з отриманням дозволів на будівництво й у сфері міжнародної торгівлі. За цими показниками Україна піднялася за 4 роки на 35 позицій.

3. Ключова проблема – захист компаній, що постраждали від діяльності своїх контрагентів.

Ідеться про виконання контрактів (де країна втратила найбільше позицій за 4 реформаторських роки); захист прав інвесторів, зокрема міноритарних акціонерів і кредиторів (низьке 81-ше місце, незважаючи на значний прогрес); неефективне законодавство про банкрутство, де Україна посідає 149-ту сходинку, втративши з 2014 року 7 позицій.

4. Із 2014 року не вдалося покращити результати в частині доступу до кредитних ресурсів, питань неплатоспроможності та реєстрації власності.

Більш детально див. тут

Успішні сусіди та спадок СРСР

Україна (76-те місце), Киргизстан (77-ме) і Таджикистан (123-є) – три найгірші країни рейтингу на пострадянському просторі. Узбекистан виявився на одну сходинку вище, піднявшись цього року відразу на 16 позицій. Туркменістан не брав участь у рейтингу.

У лідерах серед екс-республік СРСР Грузія, яка піднялася з 16-го на 9-те місце, Естонія (12-те місце, як і торік), Литва (піднялася на 16-те місце з 21-го) і Латвія (опустилася з 14-го на 19-те місце). Росія та Казахстан зберегли свої позиції в четвертій десятці рейтингу, Молдова закріпилася на 44-му рядку.

Україна має найгірше становище серед сусідів. Найближче в рейтингу - 2018 знаходиться Угорщина – 48-ме місце. Інші країни ще вище.

Майже безнадійний вигляд має становище України в пунктах "підключення до електромереж" – 128-ме місце (гірше тільки 147-ма Румунія), "міжнародна торгівля" (119-те) і "дозвіл неплатоспроможності" (149-те).

Завдяки різкому стрибку цього року єдиний показник, у якому ми випереджаємо всіх без винятку сусідів – дозволи на будівництво (35-те місце). Не найгірша ситуація в оподаткуванні: тут Україна 3-я, поступаючись лише Молдові та Румунії (32-ге та 42-ге місця відповідно, Україна 43-я).

Більш детально див. тут

Джерело: Liga.net

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ