Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Останні оновлення від Ради з МСФЗ

Попередній проект запропонованих поправок до МСБО 8

12 вересня Рада з МСФЗ (IASB) опублікувала запропоновані поправки до МСБО 8 (IAS 8) "Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки" для того, щоб отримати коментарі від користувачів МСФЗ.

Ціль цієї поправки – допомогти компаніям відрізнити облікові політики від бухгалтерських оцінок. Зазначена відмінність дуже важлива тим, що зміна бухгалтерських оцінок часто впливає на прибуток або збитки компанії, тимчасом як зміна облікової політики зазвичай не має такого впливу.

Зміни до Стандарту, викладені в Попередньому проекті, не є суттєвими, вони не змінюють суть МСБО 8, вони тільки більш якісно та зрозуміло викладають інформацію стосовно пояснень необхідності та правильного використання бухгалтерських оцінок.

Строк коментування Попереднього проекту, який можна знайти на сайті Ради з МСФЗ, триватиме до 15 січня 2018 року.

Практичне керівництво Ради з МСФЗ про судження щодо суттєвості

Питання "суттєвості" завжди було дуже гострим у багатьох компаніях. Як зрозуміти, яка інформація, які суми є суттєвими для розкриття відповідної інформації у фінансовій звітності? У нашій країні ці питання хвилюють практично всі компанії досить сильно. Але також ця тема є й причиною для дискусій у інших країнах: це питання досліджують органи з Міжнародних стандартів фінансової звітності всього світу.

У середині вересня Рада з МСФЗ опублікувала керівництво про те, як створювати судження щодо суттєвості. Публікація заохочує компанії не використовувати вимог МСФЗ як чек-лист, а застосовувати судження таким чином, щоб фінансова звітність фокусувалася на інформації, корисній для інвесторів.

Концепція суттєвості є важливою під час підготовки фінансової звітності, оскільки це допомагає компаніям визначити, яку інформацію внести та яку вилучити зі звітності. Компанії створюють судження щодо суттєвості не тільки коли вирішують, яку інформацію розкрити та як її подати, але й під час прийняття рішень щодо визнання й оцінки.

Деякі компанії не впевнені в тому, як саме створювати судження щодо суттєвості і, відповідно, використовують вимоги про розкриття інформації в МСФЗ як деяке керівництво. Задля підтримання зміни способу мислення та надання підтримки таким компаніям для створення суджень щодо суттєвості, Рада з МСФЗ випустила практичне керівництво. У ньому містяться всі вимоги щодо суттєвості з МСФЗ, додаткове практичне керівництво та приклади, які можуть бути дуже корисні для компанії під час прийняття рішень, і можуть визначити, чи є інформація суттєвою. Практичне керівництво не є обов'язковим.

Також було опубліковано запропоновані поправки до визначення "суттєвості" (запропоновані поправки до МСБО 1 (IAS 1)). Коментувати Попередній проект можна до 15 січня 2018 року.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ