Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Скільки коштуватиме бізнесу торгівля з Європою

За якими ставками ввозитимуться європейські товари в межах угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС?

Для надання можливості українському бізнесу планувати свою діяльність на 2018 рік Мінекономрозвитку опублікувало рівні ставок увізного мита України, які застосовуватимуться у 2018 році до імпорту товарів походженням з Європейського Союзу, у межах вільної торгівлі між Україною та ЄС. З повним переліком ставок можна ознайомитися на сайті Мінекономрозвитку.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності в повному обсязі 1 вересня 2017 року, а її торговельна частина діє ще з 1 січня 2016 року.

Що таке угода про вільну торгівлю та який вплив вона справляє на бізнес, можна дізнатися з матеріалу "Україна та ЄС офіційно розпочали вільну торгівлю. Що це означає?".

Ставки ввізного мита зменшуватимуться відповідно до графіків сторін, викладених у додатку І-А до Угоди про асоціацію.

Звертаємо увагу українських експортерів на те, що до запровадження вільної торгівлі українська продукція під час увезення до ЄС багато років користувалася преференціями в межах Генералізованої системи преференцій ЄС (GSP).

Відповідно до законодавства ЄС пільговий режим GSP продовжуватиме діяти паралельно з режимом вільної торгівлі протягом двох років (до 31 грудня 2017 року включно).

За низкою товарів, ураховуючи перехідні періоди, буде вигідніше певний час експортувати в межах режиму GSP, оскільки ставка GSP буде нижчою від зниженої відповідно до Угоди про асоціацію. Тому перед здійсненням експорту важливо перевірити ставки ввізного мита ЄС та режими. Таку інформацію можна отримати на електронних ресурсах Європейської комісії.

При цьому для експорту в межах режиму GSP необхідно отримати сертифікат форми А, який видає ТПП.

Зважаючи на те що тимчасове застосування положень угоди про вільну торгівлю розпочалося з 01.01.2016, режим GSP діятиме паралельно з режимом вільної торгівлі до 31.12.2017 (включно).

До того ж рівні ставок увізного мита ЄС можна перевірити в режимі онлайн на ресурсі Європейської комісії "ExportHelpdesk", у розділі "My export" за посиланням заповнити відповідну форму пошуку, зокрема, вибрати у розділі:

"Enter a product code (10 digits)" – код вашої продукції згідно з комбінованою номенклатурою ЄС (аналог Української класифікації кодів зовнішньоекономічної діяльності);

"Select a country of origin" – країну походження "Україна";

"Select a destination country" – державу ЄС, до якої маєте намір експортувати.

Для врахування сезонності та графіків запровадження певних правил необхідно також зазначити очікувану дату експорту.

Після введення всіх даних натисніть кнопку пошуку "Search".

Система надасть інформацію в кількох вкладках, серед яких:

– вимоги до товару (Requirements) (містить загальний опис правового й регуляторного поля за певною категорією вимог, точні посилання на правові акти ЄС, розміщені на EurLex, додаткові джерела інформації, а також додаткову інформацію щодо країни імпорту (профільні органи влади та їхні контакти, додаткові акти національного законодавства (якщо такі є), інші національні інформаційні джерела). Може також містити інформацію про специфічні (необов'язкові) вимоги (назва починається зі слова "Voluntary" (добровільний));

– тарифи (Tariffs);

– правила походження / Генеральна система преференцій (Rules of Origin GSP);

– автономні торгові преференції (Autonomous Trade Preferences).

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ