Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Банки зобов'язані письмово повідомляти своїх клієнтів про визнання їх пов'язаними особами

Банківські установи зобов'язані повідомляти фізичних і юридичних осіб про визнання їх особами, пов'язаними з банком. Банк повинен робити це письмово не пізніше наступного робочого дня після визначення особи пов'язаною з банком і внесення інформації про неї до переліку таких осіб.

Окрім того, НБУ уточнив ознаки визначення пов'язаних із банком осіб для вдосконалення механізму контролю за операціями банків із пов'язаними особами. Зокрема, після уточнення не вважаються пов'язаними з банком за ознакою афілійованості:

• держава Україна (в особі відповідного органу державної влади або управління та/або суб'єктів, що діють на основі лише державної власності);

• територіальна громада (в особі відповідного органу місцевого самоврядування);

• міжнародна фінансова установа, з якою Уряд України уклав договір про співробітництво та для якої згідно із законами України встановлені привілеї та імунітети.

Також не вважаються пов'язаними з банком за ознакою спорідненості юридичні особи через наявність істотної участі держави, територіальної громади чи міжнародної фінансової установи, для якої встановлено привілеї та імунітети.

Відповідні зміни внесено до Положення про визначення пов'язаних із банком осіб постановою Правління НБУ від 15 вересня 2017 року № 91, вони діють з 19.09.2017 р.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ