Податковий департамент Кіпру 30 червня 2017 року видав тлумачення щодо перегляду податкового режиму внутрішньогрупового фінансування.
З 1 липня 2017 року під контроль потрапляють компанії, що є податковими резидентами Кіпру, або нерезиденти, що мають постійне представництво на Кіпрі й водночас здійснюють операції з внутрішньогрупового фінансування (за винятком інвестиційної діяльності).
Контролюватимуть внутрішньогрупові фінансові транзакції на предмет їх відповідності принципу "витягнутої руки": чи є така операція зіставною з іншими подібними, що здійснюються між непов'язаними особами. Виявлені трансфертні ціни в таких операціях підлягатимуть коригуванню до рівня, який міг би бути між незалежними учасниками транзакції.
З цією метою здійснюватиметься аналіз зіставності та функціональний аналіз.
Проаналізувавши зіставність, ідентифікуватимуть характер, умови та інші економічно значущі чинники комерційних відносин між пов'язаними особами, а також порівнюватимуться ці умови з умовами аналогічних транзакцій між незалежними суб'єктами.
У межах функціонального аналізу виявлятимуться умови здійснюваних угод та управління передбаченими в них транзакціями – факт ведення переговорів, ідентифікація структури фінансування, дотримання договірних зобов'язань сторонами, моніторинг ризиків тощо.
Ідентифікувати як спрощення структури внутрішньогрупового фінансування можуть транзакції із суто посередницькою метою. З метою спрощення вважатиметься, що операція є здійсненою на рівні "витягнутої руки", якщо показник прибутку після оподаткування є на рівні, що є не нижче 2 % від вартості активів. Однак без належного "трансфертно-цінового" обґрунтування й аналізу дотримання інших критеріїв, зокрема фактична присутність на території Кіпру органів управління та ділова активність, таке спрощення не є виправданим із погляду податкового контролю.
Зазначене тлумачення містить також мінімальні вимоги до аналітичних процедур щодо трансфертного ціноутворення. Зокрема, обґрунтування мають готувати фахівці відповідного профілю, а подавати до контролюючого органу – акредитовані суб'єкти.
Нагадаємо, що раніше головне податкове відомство Кіпру вже анонсувало скасування з 1 липня 2017 року мінімально допустимих "націнок" щодо внутрішньогрупових кредитів і необхідність застосування натомість принципу "витягнутої руки".
За матеріалами bakertilly.ua