Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Податковий контроль внутрішньогрупового фінансування кіпрських компаній

Податковий департамент Кіпру 30 червня 2017 року видав тлумачення щодо перегляду податкового режиму внутрішньогрупового фінансування.

З 1 липня 2017 року під контроль потрапляють компанії, що є податковими резидентами Кіпру, або нерезиденти, що мають постійне представництво на Кіпрі й водночас здійснюють операції з внутрішньогрупового фінансування (за винятком інвестиційної діяльності).

Контролюватимуть внутрішньогрупові фінансові транзакції на предмет їх відповідності принципу "витягнутої руки": чи є така операція зіставною з іншими подібними, що здійснюються між непов'язаними особами. Виявлені трансфертні ціни в таких операціях підлягатимуть коригуванню до рівня, який міг би бути між незалежними учасниками транзакції.

З цією метою здійснюватиметься аналіз зіставності та функціональний аналіз.

Проаналізувавши зіставність, ідентифікуватимуть характер, умови та інші економічно значущі чинники комерційних відносин між пов'язаними особами, а також порівнюватимуться ці умови з умовами аналогічних транзакцій між незалежними суб'єктами.

У межах функціонального аналізу виявлятимуться умови здійснюваних угод та управління передбаченими в них транзакціями – факт ведення переговорів, ідентифікація структури фінансування, дотримання договірних зобов'язань сторонами, моніторинг ризиків тощо.

Ідентифікувати як спрощення структури внутрішньогрупового фінансування можуть транзакції із суто посередницькою метою. З метою спрощення вважатиметься, що операція є здійсненою на рівні "витягнутої руки", якщо показник прибутку після оподаткування є на рівні, що є не нижче 2 % від вартості активів. Однак без належного "трансфертно-цінового" обґрунтування й аналізу дотримання інших критеріїв, зокрема фактична присутність на території Кіпру органів управління та ділова активність, таке спрощення не є виправданим із погляду податкового контролю.

Зазначене тлумачення містить також мінімальні вимоги до аналітичних процедур щодо трансфертного ціноутворення. Зокрема, обґрунтування мають готувати фахівці відповідного профілю, а подавати до контролюючого органу – акредитовані суб'єкти.

Нагадаємо, що раніше головне податкове відомство Кіпру вже анонсувало скасування з 1 липня 2017 року мінімально допустимих "націнок" щодо внутрішньогрупових кредитів і необхідність застосування натомість принципу "витягнутої руки".

За матеріалами bakertilly.ua

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ