Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Оренда буксира в нерезидента: що з оподаткуванням

Із метою забезпечення безпеки плавання в акваторії порту капітан морського порту може встановити обов'язкове використання буксирів для входу, виходу та переміщення в акваторії порту, виконання маневрів, швартовних та інших операцій, а також визначити умови буксирування (ст. 231 Кодексу торговельного мореплавства).

За договором чартеру (фрахтування) одна сторона (фрахтівник) зобов'язується надати другій стороні (фрахтувальникові) за плату всю або частину місткості в одному чи кількох транспортних засобах на один або кілька рейсів для перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти або з іншою метою, якщо це не суперечить закону та іншим нормативно-правовим актам (ст. 912 ЦКУ).

Таким чином, фрахтування за своєю суттю є орендою відповідного судна для здійснення перевезень вантажу, пасажирів, багажу тощо.

Водночас податкове законодавство визначає фрахт як винагороду (компенсацію), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна чи транспортного засобу (їх частин), зокрема, для перевезення вантажів і пасажирів морськими суднами (пп. 14.1.260 ПКУ).

Податківці в ІПК від 20.06.2017 р. № 731/ІПК/28-10-01-03-11 зауважують, що оренда буксира не є фрахтом у розумінні ПКУ, оскільки таке судно не використовується для перевезення вантажів і пасажирів.

Із метою оподаткування на репатріацію під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, розуміють, зокрема, лізингову/орендну плату, яку вносять резиденти або постійні представництва на користь нерезидента – лізингодавця/орендодавця за договорами оперативного лізингу/оренди (пп. "ґ" пп. 141.4.1 ПКУ).

Таким чином, резидент, який виплачує орендні платежі нерезиденту, має утримати з такого доходу нерезидента податок на репатріацію за ставкою в розмірі 15 %.

Водночас, якщо міжнародним договором, згоду на обов'язковість якого надано Верховною Радою України, установлено інші правила, ніж ті, які передбачено ПКУ, потрібно застосовувати правила міжнародного договору.

Щодо оподаткування ПДВ. Зокрема, об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ (пп. "б" п. 185.1 ПКУ).

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ