Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Перелік контрольованих операцій розширюється

Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи, для завдань трансфертного ціноутворення Кабмін нарешті визначив і оприлюднив (розпорядження від 04.07.2017 р. № 480).

Разом із затвердженим раніше Переліком низькоподаткових юрисдикцій (розпорядження КМУ від 16.09.2015 р. № 977) кількість нерезидентів, операції з якими підпадають під визначення контрольованих, збільшиться. Зокрема, серед новоприбулих – Люксембург, Мальта, Австрія, Британія, ОАЕ, Нідерланди, деякі штати США та низка інших популярних юрисдикцій.

Документ затверджено відповідно до положень пп. "г" п. 39.2.1.1 ПКУ, яким визначено перелік контрольованих операцій. Визнаватимуть операції контрольованими з дати набрання чинності переліком організаційно-правових форм нерезидентів у розрізі держав (п. 41 підрозд. 10 розд. ХХ "Перехідні положення" ПКУ).

Таким чином, якщо Перелік буде офіційно опубліковано до кінця 2017 року, обсяг контрольованих операцій слід визначати за підсумками всього 2017 року. На цьому, до речі, наголошувала й ДФС у листі від 03.04.2017 р. № 6857/6/99-99-15-02-02-15.

При цьому важливо врахувати, що в разі, якщо нерезидент, організаційно-правову форму якого включено до цього Переліку, у звітному році таки сплачував податок і за відсутності інших критеріїв, то господарські операції з ним визнаються неконтрольованими.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ