Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Єврокомісія представила керівництво щодо розкриття нефінансової інформації

Європейська Комісія вжила нових заходів щодо посилення прозорості звітності бізнесу стосовно екологічних і соціальних аспектів діяльності: сьогодні вона схвалила нове керівництво з розкриття такого роду інформації у послідовній і порівнянній манері. Безсумнівно, це дасть користувачам звітності більше можливостей для порівняння компаній між собою, що стане стимулом і для самих компаній ділитися нефінансовою інформацією з потенційними інвесторами.

Керівництво покликано надати допомогу європейським складачам звітності у виконанні національних вимог щодо розкриття інформації, визначених прийнятою у 2014 році Європейською Директивою. Сучасним інвесторам, як добре відомо, суто фінансової інформації вже замало, тому прозорі компанії отримують довгострокові переваги у вигляді більш низьких витрат залучення капіталу, утримання в себе найталановитіших кадрів і, загалом, кращих результатів діяльності.

Крім того, якісні нефінансові розкриття – важливий елемент стійкої фінансової системи, що відповідає одному з основних завдань Єврокомісії щодо впровадження в ЄС стійкої фінансової стратегії як складової компонента Союзу ринків капіталу (Capital Markets Union).

Згідно з новим керівництвом будь-яка компанія зобов'язана розкривати актуальну інформацію щодо фактичного чи потенційного впливу своєї діяльності на навколишнє середовище, а також розповідати у звітності, як поточні чи ймовірні події, пов'язані з навколишнім середовищем, можуть вплинути вже на саму компанію. Згідно з очікуваннями більш докладні розкриття досить швидко призведуть до значного скорочення викидів парникових газів в атмосферу та інших позитивних змін.

"Європа зобов'язана очолити провідну роль у створенні більш стійких і більш "зелених" економік, – вважає Валдіс Домбровскіс (Valdis Dombrovskis), віце-голова Європейської комісії і європейський комісар з питань євро і соціального діалогу в комісії Жан-Клода Юнкера. – Ось чому ми сьогодні пропонуємо гнучке керівництво, щоб стимулювати корпоративну прозорість у всіх секторах. Розкриваючи актуальну інформацію з екологічних і соціальних аспектів, компанії роблять послугу самі собі й допомагають інвесторам, кредиторам і суспільству загалом".

Джерело: GAAP.RU

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ