Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Національний банк спрощує для бізнесу інвестування за кордон

Національний банк України продовжує лібералізацію умов інвестування за кордон завдяки поступовій стабілізації ситуації на валютному ринку та відповідно до Концепції нового валютного регулювання. Чергове послаблення антикризових обмежень стосується порядку здійснення юридичними особами інвестицій за кордон.

По-перше, бізнес отримав можливість інвестувати за кордон до 2 млн дол. США в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік. Досі ліміт загальної суми таких операцій становив 50 тис. дол. США за один календарний місяць.

По-друге, Національний банк установив різні вимоги до отримання ліцензій залежно від суми інвестиції за кордон. Якщо розмір інвестиції є меншим за 50 тис. дол. США, то діятимуть спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії. Крім заяви, достатньо буде надати кілька інших документів залежно від виду інвестиції та типу інвестора (договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об'єкта інвестиції тощо).

Водночас для інвестицій у сумі понад 50 тис. дол. США запроваджується розгорнутий перелік документів, який допоможе Національному банку запобігти використанню валютних ліцензій для схемного відтоку капіталу. Зокрема, резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарних власників суб'єктів інвестиційної операції тощо.

Такі кроки дадуть змогу покращити умови ведення юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності й водночас не сприятимуть проведенню економічно необґрунтованих операцій із виведення коштів за межі України.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління НБУ "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 08.06.2017 р. № 51. Вони набирають чинності з 12 червня 2017 року.

За матеріалами НБУ

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ