Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Оновлення посилань на Концептуальні основи

Рада з МСФЗ, ініціювавши більш ніж чотири роки тому проект нової редакції Концептуальних основ, планує цього року завершити роботу над новою редакцією указаного документа й опублікувати оновлену редакцію у другій половині 2017 р. Тому видається логічним освіжити в пам'яті опублікований у травні 2015 р. окремий документ, безпосередньо пов'язаний із перебігом роботи над новою редакцією Концептуальних основ, – проект поправок (ED/2015/4) до таких документів:

МСФЗ (IFRS) 2 "Платіж на основі акцій";

МСФЗ (IFRS) 3 "Об'єднання бізнесу";

МСФЗ (IFRS) 4 "Страхові контракти";

МСФЗ (IFRS) 6 "Розвідка та оцінка запасів корисних копалин";

МСБО (IAS) 1 "Подання фінансової звітності";

МСБО (IAS) 8 "Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки";

МСБО (IAS) 34 "Проміжна фінансова звітність";

ПКТ (SIC) 27 "Оцінка сутності операцій, які мають юридичну форму угоди про оренду";

ПКТ (SIC) 32 "Нематеріальні активи: витрати на сторінку в Інтернеті".

Оскільки в перелічених вище стандартах та інтерпретаціях є посилання на чинну редакцію Концептуальних основ, то виникла необхідність оновити ці посилання з урахуванням запропонованого проекту Концептуальних основ (див. ED/2015/3). Метою цього проекту поправок є видалення деяких виносок і порядкових коментарів, які належать до змін у Концептуальних основах, здійснених у 2010 р. Опублікований проект поправок передбачає ретроспективне застосування відповідно до МСБО (IAS) 8 "Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки". Виняток становлять лише пропоновані поправки до МСФЗ (IFRS) 3 "Об'єднання бізнесу", які компаніям треба буде застосовувати перспективно для того, щоб уникнути необхідності перерахунку об'єднань бізнесу, що вже існують.

У проекті пропонується встановити перехідний період для кожної з поправок приблизно 18 місяців. Очікується, що в компаній буде можливість застосовувати запропоновані поправки достроково.

Формула успіху

Оскільки проект поправок ED/2015/4 має швидше технічний характер, то не очікується будь-якого істотного впливу на процес підготовки фінансової звітності. Однак усе-таки слід уважно ознайомитися з майбутніми змінами в перерахованих стандартах після опублікування фінального документа, тому що це дасть змогу робити коректні посилання на актуальну редакцію МСФЗ.

Ольга Нікітіна,

старший менеджер департаменту бізнес-консультування EY,

викладач-консультант Академії бізнесу EY

accaglobal.com 

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ