Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Скасували реєстрацію іноземних інвестицій

Видача дозволів на застосування праці іноземців і посвідок на тимчасове проживання в Україні також проходитиме за спрощеною процедурою

Реєстрація іноземних інвестицій більше не потрібна. Її замінено формальним інформуванням для ведення державної статистики.

Відповідні зміни передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій» (законопроект № 4541), який 23 травня 2017 року прийняла Верховна Рада.

Документ також урегульовує базові аспекти оформлення дозволу на застосування праці іноземців і посвідки на тимчасове проживання; надає право отримувати посвідку на тимчасове проживання в Україні іноземним інвесторам, які мають істотну участь в українських підприємствах, але не працевлаштовані на підприємстві.

Окрім того, передбачено зміни до Закону про зайнятість населення у частині надання роботодавцям права на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Іноземці й особи без громадянства, які є засновниками та/або учасниками, і/або бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи, зареєстрованої в Україні, та прибули в Україну з метою контролю за діяльністю таких юридичних осіб й отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період дії посвідки. Відповідні зміни буде внесено до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Строк дії, строк оформлення та подовження строку дії посвідки на тимчасове проживання визначаються Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ