Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Страховики отримали новий стандарт – МСФЗ 17

18 травня Рада з МСФ3 прийняла новий МСФЗ 17 "Договори страхування". Як зазначається в інформаційному повідомленні на сайті Фонду, це перший по-справжньому міжнародний стандарт для договорів страхування, який допоможе інвесторам та іншим краще зрозуміти страхові ризики, рентабельність та фінансове становище.

МСФЗ 17 приходить на заміну МСФЗ 4, який введено ще у 2004 році як тимчасовий стандарт. Проблема МСФЗ 4 була в тому, що цей стандарт дає змогу компаніям вести облік договорів страхування з використанням національних стандартів бухгалтерського обліку, внаслідок чого отримано безліч різних підходів щодо обліку договорів страхування. Як результат, інвесторам стало важко порівнювати та зіставляти фінансові показники компаній між собою.

Новий стандарт приймається для того, аби уникнути проблеми "порівняння", що створена МСФЗ 4. МСФЗ 17 визначає, що всі договори страхування враховуватимуться в узгодженому порядку, а це буде корисним як інвесторам, так і страховим компаніям. Страхові зобов'язання враховуватимуться з використанням поточної (current values), а не первісної вартості (historical cost), як було раніше. Інформація регулярно оновлюватиметься, надаючи більш корисну інформацію для користувачів фінансової звітності.

З приводу прийняття МСФЗ 17 голова Ради з МСФЗ Ханс Хугерворст зазначив:

"Страхова індустрія відіграє важливу роль у глобальній економіці. Отже, якісна інформація про те, як поводяться у фінансовому плані страховики, надзвичайно важлива для учасників ринку. МСФЗ 17 замінює мільйони бухгалтерських підходів єдиним підходом, який надасть інвесторам та іншим учасникам порівнянну та актуальну інформацію".

З іншими коментарями пана Хугерворста можна ознайомитися на відео (мовою оригіналу).

МСФЗ 17 набуде чинності з 2021 року. При цьому дозволяється й раннє застосування.

Також створено спеціальну робочу група переходу, яка допомагатиме компаніям перейти на новий стандарт. (Докладніше про робочу групу тут.)

Одночасно зі стандартом було представлено попередній варіант відповідного оновлення до таксономії МСФЗ (докладніше тут). Коментарі щодо нього прийматимуться до 18 вересня.

За матеріалами ifrs.org

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ