Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Зв'язок між внеском ОЗ до статкапіталу та контрольованою операцією знайдено

Документ:

Кому читати:

платникам податку на прибуток

Що сталося:

пояснили, як саме внесок ОЗ до статкапіталу впливає на об'єкт оподаткування податком на прибуток і чи вважатиметься така операція контрольованою

Донедавна податківці ніяк не могли визначитися з тим, як же впливає на об'єкт оподаткування внесок ОЗ до статутного капіталу і, як наслідок, чи вважатиметься таке збільшення капіталу контрольованою операцією.

З одного боку, представники відомства відкидали такий вплив (див. листи ДФС від 30.08.2016 р. № 18727/6/99-99-15-02-02-15 і від 18.02.2016 р. № 3613/6/99-99-19-02-02-15), з іншого – навпаки, були переконані, що такий вплив є або принаймні може бути (див. лист ДФС у Миколаївській області від 20.01.2017 р. № 316/10/14-29-15-02-20).*

* Докладніше про це читайте в матеріалі "Збільшення статутного капіталу не є контрольованою операцією" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 39 за 2016 рік).

Зрештою, щоб приборкати дискусії на місцях, центральний апарат ДФС вирішив поставити крапку в цьому питанні, розіславши своїм підрозділам лист-настанову, у якому висловився на користь існування вказаного вище впливу.

На думку авторів листа, зв'язок між внеском ОЗ до статутного капіталу й обсягом об'єкта оподаткування безумовно є, хоч і проявляє себе поступово, а точніше – у період нарахування амортизації на такі об'єкти.

А оскільки потенційний вплив на формування об'єкта оподаткування податком на прибуток від такої операції існує, то й внесок ОЗ до статкапіталу слід вважати контрольованою операцією.

<...> операція зі збільшення статутного капіталу шляхом внесення учасником підприємства основних засобів враховується у складі витрат починаючи з періоду нарахування амортизації таких основних засобів та впливає на фінансовий результат до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку та відповідно зменшує об'єкт оподаткування податком на прибуток.

Оскільки операції із збільшення статутного капіталу внеском учасника підприємства основних засобів (обладнання) впливають (можуть впливати) на формування об'єкта оподаткування податком на прибуток, такі операції з 01.01.2015 підпадають під визначення контрольованих відповідно до ст. 39 Кодексу.

Зазначені операції мають бути відображені у Звіті про контрольовані операції у звітному періоді, в якому відбулася господарська операція з внесення учасником до статутного капіталу основних засобів (обладнання), на дату переходу права власності та/або на дату відображення у бухгалтерському обліку зарахування на баланс таких основних засобів (обладнання) (на рахунки Дт 15/Дт 10).

(лист ДФСУ від 09.03.2017 р. № 5898/7/99-99-14-01-02-17)

Докладніше на тему контрольованих операцій читайте в матеріалах видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 12-13 за 2017 рік):

"ТЦУ-зміни-2017: критерії та методи";

"ТЦУ-зміни-2017: звіт про контрольовані операції та інші новації".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ