Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Розпочато роботу над податком на виведений капітал

Вилучати частину прибутку на етапі обертання в бізнесі – не лише безглуздо, а й навіть шкідливо для економіки в перспективі.

Перемови про появу в Україні податку на виведений капітал замість податку на прибуток розпочалися ще наприкінці 2015 року. У законопроекті № 3357 було запропоновано оподатковувати лише ті кошти, які виводяться з бізнесу, зокрема виплата дивідендів за ставкою 15% тощо. Своєю чергою, кошти, що реінвестуються в бізнес, та прибуток, який лишається в обороті підприємств, не оподатковуються. Однак ідея виявилася занадто революційною, саме тому не знайшла підтримку в Уряді та Парламенті.

Проте з плином часу стало очевидно, що вилучати частину прибутку на етапі обертання в бізнесі – не лише безглуздо, а й навіть шкідливо для економіки в перспективі. І вже в жовтні 2016 року Національна рада реформ підтримала введення податку на виведений капітал із 1 січня 2018 року.

Мінфін же на своїй офіційній сторінці у Facebook заявив, що 14 березня відбулося перше засідання робочої групи під головуванням Міністра фінансів О. Данилюка й оголосив про запуск роботи над податком на виведений капітал.

У зустрічі також узяли участь представники Мінфіну, Податкового комітету, ДФС, бізнесу й експерти. Учасники обговорили головні пріоритети та подальші кроки в цьому напрямі.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ