Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Яким буде майбутнє електронних грошей

Національний банк України прогнозує зростання популярності електронних грошей.

Українці все частіше використовують електронні гроші для розрахунків за товари та послуги. Так, кількість випущених банками електронних грошей у 2016 році становила 40,5 млн грн, а обсяг операцій з електронними грошима – майже 3 млрд грн.

Словник

Електронні гроші – одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов'язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі.

Електронні гроші є неперсоніфікованим наперед оплаченим засобом платежу, який використовується для мікроплатежів, і мають такі основні характеристики:

– одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої;

– наперед оплачений засіб платежу, який приймається іншими, ніж емітент, особами;

– зобов'язання емітента, що виконується на вимогу користувачів, торговців, комерційних агентів.

Національний банк прогнозує зростання популярності електронних грошей. Цьому, зокрема, сприятиме прийняття законодавчих змін стосовно:

– надання права здійснювати випуск е-грошей і небанківським фінансовим установам, які мають ліцензію НБУ на переказ коштів без відкриття рахунків;

– розширення можливості для громадян України використовувати електронні гроші (для сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, благодійних, добровільних внесків і пожертвувань тощо).

Відповідний проект закону знаходиться на доопрацюванні у профільному комітеті Верховної Ради України.

Нагадаємо, що максимальна сума електронних грошей, що може перебувати у розпорядженні користувача, становить 4000 грн (для непоповнюваного електронного пристрою), а загальна сума операцій за поповнюваним електронним пристроєм протягом календарного року – 62000 грн.

Це зумовлено анонімністю їх використання (законодавством України не вимагається обов'язкової ідентифікації користувача електронних грошей) і пов'язано з європейською практикою (рекомендації Директиви 2009/110/ЄС також встановлюють аналогічні обмеження – 250 та 2500 євро відповідно).

За матеріалами НБУ

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ