Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Український бізнес очікує на суттєве пожвавлення ділової активності

Український бізнес суттєво поліпшив свої очікування щодо пожвавлення ділової активності. Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у I кварталі 2017 року.

Оптимізм респондентів базується насамперед на поліпшенні їх прогнозів щодо загальних обсягів реалізації продукції та фінансово-економічного стану підприємств, а також відновленні очікувань щодо збільшення кількості працівників.

Опитані компанії продовжують очікувати збільшення обсягів виробництва товарів і послуг: баланс очікувань – 6,1 % (у ІV кварталі 2016 року – 11,1 %). За їх оцінками, найвагомішими факторами, що обмежують спроможність бізнесу нарощувати обсяги виробництва, є високі ціни на енергоносії, сировину та матеріали.

Четвертий квартал поспіль підприємства очікують на пожвавлення ділової активності. Індекс ділової активності підвищився до 113,3 % (у попередньому кварталі – 108,7 %). Оптимістично налаштовані компанії усіх видів економічної діяльності, найбільше – керівники підприємств транспорту та зв'язку, а також переробної промисловості.

Традиційно підприємства високо оцінюють перспективи зростання загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва. Найоптимістичніше налаштовані керівники підприємств переробної промисловості та торгівлі. При цьому підприємства усіх основних видів діяльності, крім енерго- та водопостачання, очікують збільшення обсягів реалізації продукції на зовнішньому ринку.

П'ятий квартал поспіль підприємства очікують на зростання видатків на машини, обладнання та інвентар. Підвищилися очікування щодо збільшення інвестиційних витрат на проведення будівельних робіт. Позитивними залишаються очікування щодо збільшення обсягів залучення іноземних інвестицій.

Відновилися очікування щодо збільшення кількості працівників, зокрема у будівництві, переробній промисловості, торгівлі та інших видах діяльності. Водночас суттєво поліпшились очікування керівників підприємств добувної промисловості, сільського господарства та транспорту щодо зменшення кількості працівників.

У першому кварталі року на тлі незначного посилення девальваційних процесів спостерігалося послаблення інфляційних очікувань – до 15,6 % (у IV кварталі 2016 року – 16,2 %). За оцінками підприємств, основними факторами впливу на зростання споживчих цін залишаються обмінний курс та витрати на виробництво. Водночас підприємства очікують посилення впливу податкових змін на динаміку інфляційних процесів.

Третій квартал поспіль підприємства прогнозують зростання власних потреб у позикових коштах найближчим часом. Частка компаній, які планують залучати банківські кредити, залишилася майже на рівні попереднього кварталу та становить 34,0 %. З них понад 85 % опитаних планують залучати кредити у національній валюті. Найбільше налаштовані брати кредити у національній валюті підприємства сільського господарства, енерго- та водопостачання, будівництва та торгівлі.

В опитуванні взяли участь 673 підприємства з 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників. Результати опитувань відображають лише думку респондентів – керівників підприємств України і не є оцінками Національного банку України.

За матеріалами bank.gov.ua

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ