Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Оновлення МСФЗ: Ініціативи щодо розкриттів

13 і 14 грудня в Лондоні відбулася чергова зустріч Ради з МСФЗ, на якій продовжили обговорення основних питань щодо Міжнародних стандартів фінансової звітності.

У грудні Рада обговорювала такі теми Ініціатив щодо розкриттів:

• визначення істотності;

• Практична доповідь про істотність;

• запропоновані поправки до МСБО 7 (IAS 7) "Звіт про рух грошових коштів".

Визначення істотності

У квітні 2015 року Рада з МСФЗ вирішила поліпшити визначення істотності й роз'яснити її основні характеристики (запропоновані роз'яснення) у документі для обговорення "Про принципи розкриття інформації". Цей документ міститиме також аргументацію того, чому не слід уносити вагомих змін до визначення істотності.

На проведеній у грудні зустрічі Рада вирішила пришвидшити роботу над запропонованими роз'ясненнями шляхом опублікування їх окремо в Попередньому проекті.

Практична доповідь про істотність

• Інформація про попередні періоди

Рада з МСФЗ обговорювала посібник із застосування істотності до інформації про попередні періоди, яка представлена у фінансовій звітності за поточний період. Попередньо було вирішено, що в Практичній доповіді про істотність потрібно:

– зазначити, що оцінку того, скільки і як надавати інформацію про попередні періоди, слід робити на основі її релевантності для розуміння інформації у фінансовій звітності поточного періоду, враховуючи вимоги МСБО 1 (IAS 1) "Подання фінансової звітності";

– зазначити, що підприємство може обрати або ж слід вимагати включення інформації про попередні періоди додатково до того мінімуму, який вимагають МСФЗ. Стандарти не забороняють розкриття додаткової інформації, але вимагають, щоб ця інформація була підготовлена відповідно до МСФЗ і не ускладнювала розуміння тієї інформації, яку ці Стандарти вимагають.

• Наступні кроки процедури схвалення й випуску Стандартів

Рада переглянула обов'язкові до виконання й необов'язкові кроки стосовно процедури схвалення й випуску Стандартів, розпочаті під час розроблення Практичної доповіді. Також було розглянуто:

– необхідність аналізу ефективності;

– дату набрання чинності Практичною доповіддю.

Запропоновані поправки до МСБО 7 (IAS 7) "Звіт про рух грошових коштів"

Рада вирішила не відновлювати роботу над запропонованими "обмеженнями щодо коштів", які було включено до Попереднього проекту "Ініціативи щодо розкриттів", опублікованого у вересні 2014 року.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ