Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Оновлення МСФЗ: Концептуальні основи

13 і 14 грудня в Лондоні відбулася чергова зустріч Ради з МСФЗ, на якій було продовжено обговорення основних питань щодо міжнародних стандартів фінансової звітності.

Зокрема, з травневого Попереднього проекту 2015 року "Концептуальна основа фінансової звітності" Рада обговорила такі питання, як оцінка, забезпечення капіталу, бізнес-діяльність і припинення визнання. Також Рада обговорювала довгострокові інвестиції у фінансовій звітності.

Оцінка: зміна факторів, які розглядаються при виборі методу оцінки

Рада обговорила переглянутий проект наступних секцій Попереднього проекту з оцінки:

– вступ;

– методи оцінки й інформація, яку вони надають;

– фактори, які необхідно розглядати при виборі методу оцінки; справедливе відображення та розширення якісних характеристик.

Рада схвалила підхід, який описано в переглянутому проекті, й зробила кілька коментарів, які буде прийнято до розгляду під час завершення перегляду Концептуальних основ.

Бізнес-діяльність і довгострокові інвестиції

Попередньо Рада з МСФЗ вирішила затвердити підхід до бізнес-діяльності, запропонований у Попередньому проекті. Точніше кажучи, переглянуті Концептуальні основи міститимуть те, як спосіб, яким компанії ведуть свою бізнес-діяльність, може вплинути на рішення про одиницю обліку, оцінку, подання і розкриття інформації, але не буде представляти бізнес-діяльність як всеохоплююче поняття, яке впливає на всі аспекти фінансової звітності.

Також Рада попередньо вирішила затвердити й підхід стосовно довгострокових інвестицій, запропонований у Попередньому проекті. А саме, переглянуті Концептуальні основи не будуть:

– давати коментарі щодо довгострокових інвестицій як бізнес-діяльності, оскільки ідею про застосування будь-яких типів бізнес-діяльності більш доцільним буде розвивати в окремих Стандартах, ніж у Концептуальних основах;

– включати особливі концепції з оцінки або подання стосовно довгострокових інвестицій, оскільки переглянуті Концептуальні основи нададуть достатньо інформації, щоб допомогти Раді створити відповідні рішення у Стандартах з оцінки та подання, включаючи довгострокові інвестиції.

Концепція капіталу та забезпечення капіталу

Попередньо Рада вирішила:

– перенести до переглянутих Концептуальних основ існуючу главу про капітал і забезпечення капіталу;

– представити цю главу з пояснювальним звітом. У поданні буде зазначено, що ця глава містить збережений текст "Основ для підготовки й подання фінансової звітності", а також що вона не була оновлена в проекті Концептуальних основ.

Припинення визнання

Радою було прийнято такі рішення:

затвердити запропоновані концепції щодо припинення визнання, описані в параграфах 5.25 – 5.32 Попереднього проекту;

зберегти обговорення модифікацій договорів у параграфах 5.33 – 5.36. Проте, розглядаючи, чи слід враховувати нові права та зобов'язання, додані шляхом модифікації договору, як нові права або зобов'язання, думку, що ці права та зобов'язання повинні бути "розділені", слід замінити посиланням на концепцію про одиницю обліку.

На наступних зустрічах Рада з МСФЗ продовжить обговорювати Концептуальні основи.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ