Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Складові якості фінансової звітності за МСФЗ як чинника сталого розвитку

15 грудня 2016 року відбулася знакова міжнародна конференція "Складові якості фінансової звітності за МСФЗ як чинника сталого розвитку".

Конференцію було організовано Федерацією професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ) за підтримки Центру реформ фінансової звітності Світового банку та Спілки аудиторів України.

Проведення конференції стало ще одним етапом заходів ФПБАУ, яка є єдиною національною професійною організацією – дійсним членом Міжнародної організації бухгалтерів (IFAC) і відзначає 20-річчя своєї діяльності.

Проведення конференції стало ще одним етапом заходів ФПБАУ, яка є єдиною національною професійною організацією – дійсним членом Міжнародної організації бухгалтерів (IFAC) і відзначає 20-річчя своєї діяльності.

До складових якості фінансової звітності, що відображена у заявленій назві, організатори віднесли такі дискусійні панелі:

– Регулятори та професія: партнерство на шляху до європейського вибору.

– Якість звітності за міжнародними стандартами як чинник прийняття інвестиційних рішень.

– Соціальна відповідальність і сучасні виклики бухгалтерської та аудиторської професії.

Розкриття ролі регуляторів і шляхів до їх партнерства та інтеграції зусиль з професійними організаціями задля досягнення реальних результатів в отриманні якісної фінансової звітності здійснювали в своїх доповідях та коментарях:

– Олег Канцуров – керівник Головного департаменту з питань економічної політики Адміністрації Президента;

– Наталія Коноваленко – координатор проекту STAREP Центру реформування фінансової звітності Світового банку;

– Катерина Рафальська, директор Департаменту систематизації та аналізу фінансової звітності учасників ринку цінних паперів та емітентів і пруденційного нагляду Національної комісії з цінних паперів та фондовому ринку;

– Олексій Гачківський – Голова Аудиторської палати України;

– Людмила Гапоненко – начальник управління методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів;

– Олександр Папаіка – президент ФПБАУ;

– Валентина Левченко – виконавчий директор Спілки аудиторів України.

Надзвичайно актуальними виявилися питання необхідності формування індивідуальної та консолідованої фінансової звітності для материнських компаній. Не менш гарячі дискусії викликали і питання ролі аудиторів та їх відповідальності за надання позитивних відгуків компаніям, які в подальшому виявилися банкрутами.

Порушувалося питання і стосовно недоліків форм фінансової звітності, особливо для фінансових установ.

Резюмуючи дискусійну панель, слід зазначити, що для інтеграції та консолідації зусиль між регуляторами й професійними організаціями необхідно визначити роль професійних організацій на законодавчому рівні та визнати її як регуляторів, що зацікавлені у розвитку професії й професійних бухгалтерів та аудиторів.

Під час другої дискусійної панелі присутні почули доповіді представників успішного бізнесу, таких як агромпромхолдінг "Астарта-Київ" та ПАТ "Альфа-Банк". Як стверджує директор агропромхолдінгу, вражаючі успіхи свого розвитку компанія отримала саме завдяки якісній фінансовій звітності за міжнародними стандартами.

Третя панель дискусій була зосереджена на соціальній відповідальності професійної діяльності у сфері бухгалтерського обліку та аудиту як одного з найважливіших чинників розвитку професії та сталого розвитку країни.

Хеннінг Драгер – очільник Міжнародної ради інтегрованої звітності, наголосив на необхідності розширення інформаційного забезпечення звітності бізнесу шляхом формування її за вимогами інтегрованої звітності. Така звітність надає набагато більше інформації стосовно соціальних показників, екологічних тенденцій, людського капіталу тощо. Майбутнє за інтегрованою звітністю, стандарти якої розробляються вже сьогодні. Це потребує змін і в ролі фахівців з обліку та аудиту та їх соціальної відповідальності.

Світлана Зубілевич – керівник комітету ФПБАУ з питань професійної освіти та сертифікації, в своїй доповіді розкрила вимоги Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC) до професійної освіти бухгалтерів. Дотримання вимог міжнародних стандартів освіти сьогодні лягло в основу навчальних програм вищих навчальних закладів, що з часом сприятиме скороченню шляху до отримання професійного сертифіката та статусу дійсного члена професійної організації.

Наостанок учасники конференції провели флеш-моб, тримаючи в руках плакати з 17-ма цілями сталого розвитку, заявленими ООН.

Сьогодні більше всього ми працювали над забезпеченням восьмої цілі "Гідна праця та економічне зростання". Проте нам близькі та зрозумілі всі цілі, і ми обов'язково їх досягнемо.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ