Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
МСФЗ-таксономія – 2016

Рада з МСБО опублікувала український переклад таксономії на 2016 рік.

Також Рада надала ілюстративні приклади використання таксономії українською мовою.

Нагадаємо, що таксономія МСФЗ (IFRS Taxonomy) – це проект під егідою Комітету з МСФЗ, у межах якого систематизуються та подаються в електронному вигляді показники, що підлягають розкриттю відповідно до МСФЗ. Інакше кажучи, це електронне подання звітності з МСФЗ.

Таксономія МСФЗ складається з елементів, які слід враховувати відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності, а також з елементів, які Стандартами не вимагаються, проте широко використовуються компаніями у всьому світі, що використовують Таксономію МСФЗ для створення електронної звітності.

Оприлюднені на зустрічі Фонду МСФЗ, що відбулася 13 та 14 грудня у Лондоні, оновлення для Таксономії МСФЗ 2016 стосуються елементів другої групи та стосуються компаній, що пов'язані з:

сільським господарством;

франшизою;

роздрібною торгівлею;

дозвіллям.

Запропоновані оновлення є результатом емпіричних аналізів нещодавно опублікованих фінансових звітностей по МСФЗ компаній, пов'язаних з переліченими видами діяльності. Також пропоновані оновлення містять нові елементи для фінансових інститутів.

З технічної точки зору, таксономія базується на XBRL* – відкритому стандарті для подання фінансової звітності в електронному вигляді.

* XBRL – eXtensible Business Reporting Language, що буквально означає "Розширювана мова ділової звітності".

Оновила таксономію й Американська Рада зі стандартів фінансової звітності – з версією Таксономії US GAAP на наступний рік можна ознайомитися тут.

Про новації таксономії ми писали вже неодноразово, докладніше дізнатися про цей феномен можна в матеріалі "Розширювано-звітне мовознавство".

А ось із поясненням Ради з МСБО щодо суті таксономії по-українськи можна ознайомитися в спецдодатку "Довідник МСФЗ".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ